Realtidsauktion | Allmänna – Tisdag 26 november
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, "Crosschain", Paula Pantolin, stift, längd ca 10 cm, vikt 20,3 g.
ARMBAND, 18K guld, ankarlänk, ögla för berlock, längd 19,5 cm, vikt 31,4 g,
HALSKEDJA, 14K guld, doserad bismarcklänk, längd 44 cm, vikt 18,7 g.
KRONABY, Sweden, Sekel, Ref nr. A1000-2745, herrur, 43 mm, doublé, quartz (hybrid smartwatch), safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2022, box, ytterkartong.
Klockor Calvin Klein
CALVIN KLEIN, Steadfast, Boett nr. K8S 271.00 kronograf, herrur, 42 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2023, box.
MOCKBERG, Sigrid, Ref nr. MO1001, damur, 34 mm, doublé, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 2022, box.
Klockor Record
RECORD, Geneve, Sport, damur, 22 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (går ej), ca 1950.
ASU, Marin, Antimagnetic, herrur, 31 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1945, metallänk ej original.
OMEGA, De Ville, "Ille de France", Serie nr. 50187585, Ref nr. MD 595.0098, Boett nr. 595.0098 (LL), damur, 21 x 21 (26) mm, doublé (20 micron), quartz, safirglas (repor/nagg), defekt (går ej, akut servicebehov), läderband, ca 1985.
SEIKO, damur, 19 x 20 (26) mm, Serie nr. 274111, Boett nr. 5421-5110, doublé, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor, olikfärgad kvarts, lås i förgyllt silver, trätt på vajer, längd 48 cm, vikt 63,0 g.
HALSKEDJA, 18K guld, ärtlänk, antik, kistlås, längd ca 66 cm, vikt 5,0 g.