Realtidsauktion | Allmänna – Tisdag 26 november
Aktuell budnivå
SMYCKESET, collier och armband, sterlingsilver, blad och blommor, längd 40/16 cm, vikt 24,0 g.
Keramik Vaser
VAS, stengods, delvis glaserat, "Paprika", numrerad 1022, Anna Lisa Thomson, Uppsala Ekeby, höjd 35 cm, bruksslitage.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, pärlemor, höjd 50 mm, längd 60 cm, vikt 9,0 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, moissaniter, nyckel, höjd 33 mm, längd 40-45 cm, vikt 3,1 g.