Realtidsauktion | Allmänna – Tisdag 26 november
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, topas, rubin, smaragd, tanzanit, turmalin, höjd 46 mm, vikt 9,2 g, krokar.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, syntetisk opal, peridot, topas, höjd 46 mm, längd 44 cm, vikt 7,1 g.
ENSTENSRING, 9K guld, briljantslipad diamant ca 0,06 ct, ca W/P, storlek 17,25 mm, vikt 1,8 g, diamanten är skadad och har öppna inneslutningar som når ytan.
ÖRHÄNGEN, förgyllt stål, månsten, labradorit, rubin, höjd 20 mm, vikt 6,0 g, stift.
SCHERNING, örhänge, förgyllt sterlingsilver, porslin, vit/guld, örring ca 15 mm, vikt 1,6 g, etui.
Accessoarer Tändare
CHRISTIAN DIOR, tändare, vitmetall, räfflad yta, mått 25 x 70 mm, etui, slitage, ej funktionstestad.
Accessoarer Tändare
CHRISTIAN DIOR, tändare, gulmetall, mått 25 x 70 mm, slitage, ej funktionstestad.