Realtidsauktion | Allmänna – Tisdag 26 november
SMYCKESET, örhängen, collier, vitmetall, svarta elliptiska kulor, 18 mm, turkos färgad howlite, 17 mm, höjd örhängen 34 mm, längd collier 42 cm, vikt 183,2 g, skeva krokar.
ARMBAND, flerfärgade turmaliner, droppslipade och kulor, justerbart, extra stenar medföljer, nagg och skador.
Visa varaSmycken Pärlcollier
PÄRLCOLLIER, 6 rader, odlade färgade sötvattenspärlor, lås i vitmetall, längd 59 cm, vikt 25,0 g.
Visa varaSmycken Collier
COLLIER, nerfrit, ca 10 mm, lås i vitmetall, längd 60 cm, trätt på grön tråd, knutar, vikt 69,5 g, sprickor och slitage.
THERESIA HVORSLEV, hänge, silver, Alton, Falköping 1968, höjd 6 cm, bredd 4 cm, vikt 18,5 g.
Klockor Calvin Klein
CALVIN KLEIN, Even, Boett nr. K7B214, herrur, 42 mm, svart stål, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 2022, box.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, kanin, höjd 21 mm, längd 46 cm, vikt 2,3 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, bärnsten, drake, höjd 36 mm, längd 44 cm, vikt 10,0 g.