221 - 240 av 527
1...111213...27 Gå till

Realtidsauktion | Allmänna – Tisdag 26 november

Aktuell budnivå

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K guld, odlade sötvattenspärlor, skruvstift, vikt 1,4 g.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

PÄRLRING, 14K guld/vitguld, odlad sötvattenspärla, åttkantslipade diamanter, storlek 17,25 mm, vikt 4,2 g.

Inga bud

Utrop: 2 300 kr

Lägg bud

RING, 21K guld, storlek 17,5 mm, vikt 4,6 g.

Inga bud

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

HALSKEDJA, 18K guld, flack pansarlänk, ihålig, längd 45 cm, vikt 19,2 g.

Inga bud

Utrop: 13 200 kr

Lägg bud

COLLIER, ametist, onyx, odlade sötvattenspärlor, strass, längd 100 cm.

Inga bud

Utrop: 275 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla ca 9,6 mm, strass, längd 45 cm, vikt 3,7 g.

Inga bud

Utrop: 225 kr

Lägg bud

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, naken kvinna på skelett, mått 5,5 x 2,5 cm, signerad, vikt 17,0 g.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, man med sköldpadda, mått 5 x 3,5 cm, signerad, vikt 20,3 g.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, buddah, mått 4 x 4cm, signerad, vikt 29,6 g.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Inga bud

Utrop: 250 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, strass, krokar, längd 35 mm, vikt 4,6 g.

Inga bud

Utrop: 225 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, roséfärgat sterlingsilver, odlad sötvattenspärla ca 10 mm, strass, kedja 40 cm, vikt 4,6 g.

Inga bud

Utrop: 225 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 8,3 mm, strass, stift, vikt 5,6 g.

Inga bud

Utrop: 225 kr

Lägg bud

COLLIER, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, strass, längd 42 + 5 cm, vikt 6,5 g.

Inga bud

Utrop: 250 kr

Lägg bud

Porslin Fat

TIFFANY & CO, fat, vit, turkos, motiv av entré till flagship store i New York, stämplad Tiffany & Co 67460, diameter 10 cm, påse, originalkartong.

150 kr

Utrop: 200 kr

Lägg bud

Porslin Koppar

TIFFANY & CO, tekopp, vit, turkos, motiv av entré till flagship store i New York, diameter 8 cm, höjd 10 cm, stämplad Tiffany & Co 67462, originalkartong.

200 kr

Utrop: 250 kr

Lägg bud

Glas Bruksglas

ORREFORS by Karl Lagerfeld, champagneglas, glas, 22,5 x 6,8 cm, 13 cl, underlägg i glas medföljer, originalkartong.

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud

SKEDAR, 2 st, silver, förgyllt, emalj, Finland, 1963 och 1974, längd 13 cm, totalvikt 57,6 g, emaljskador, förgyllning delvis bortnött.

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

BROSCH, sterlingsilver, paste, blommor, mått 34 x 45 mm, vikt 13,8 g, nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 300 kr

Lägg bud

BROSCH, gulmetall, granater, mått 19 x 30 mm, vikt 2,7 g, stenar med nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 250 kr

Lägg bud