401 - 420 av 450
1...20212223 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober

Klubbad för

SERVERINGSBESTICK, 6 delar, silver, modell Svensk Rund, såsslev, 4 smörknivar, tårtspade, Guldsmedsaktiebolaget/Eskilstuna Matsilver, totalvikt 450,0 g.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 14K vitguld/platina, gammalslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/SI, 2 rosenslipade diamanter, stl 17 mm, vikt 1,8 g, fattningen är delvis i silver, mittstenen har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 1 600 kr

Ädelstenar Opaler

6 VITA OPALER, cabochonslipade, ca 8,50 ctv.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 2,6-6,3 mm, doserat, lås i 18K vitguld, smaragd, zirkoner, Stig A O Johansson, Falköping 1956, längd 46 cm, knutet, vikt 11,9 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, sterlingsilver, tanzaniter, vita stenar, stl 18 mm, vikt 6,5 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K vitguld, mittsten ca 0,19 ct, TW(F)/VVS2, 12 briljanter ca 0,12 ctv, W/SI, stl 15,75 mm, vikt 4 g, mittstenen har nagg på kuletten, gravyr. bruten förseglig från HRD medföljer.

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, kyaniter, akvamariner, blå stenar, höjd 43 mm, vikt 14,3 g.

850 kr

Utrop: 700 kr

RING, sterlingsilver, delvis förgylld, färgstenar, drake, stl ca 17,75-18 mm, vikt 17,1 g.

900 kr

Utrop: 550 kr

RING, oxiderat sterlingsilver, förgyllt sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, stenar, groda, stl 17 mm, vikt 14,0 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ARMBAND, sterlingsilver, diverse färgstenar, längd 17,5 cm, vikt 12,5 g.

850 kr

Utrop: 800 kr

RING, förgyllt sterlingsilver, akvamarin, vita stenar, stl 17,25 mm, vikt 16,9 g.

Utrop: 600 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,11 ct, ca TW(G)/VS, vikt 0,4 g.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K trefärgat guld, briljanter ca 0,14 ctv TW/VS, stl 14,75 mm, vikt 4,2 g

Utrop: 3 900 kr

COLLIER, karvad tahitipärla, certifikat på pärla, gummilänk, längd 50 cm, vikt 15,4 g.

Utrop: 1 000 kr

HALSKEDJA, 18K guld, bismarcklänk, längd 48 cm, bredd ca 2.6 mm, vikt 4,2 gram.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, silver, smaragder, höjd 35 mm, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 550 kr

ARMBAND, 18K guld, färgstenar bl.a. ametist, citrin, turmalin, bergkristall, granat, längd 17,5 cm, vikt 23,4 g, säkerhetskedja.

Utrop: 16 000 kr

BROSCH, metall, brunröd natursten och fossiliserad korall, mått 32x55 mm, vikt 15,9 g.

Utrop: 250 kr

N.E. FROM, collier, sterlingsilver, krysopras, Danmark 1900-talets andra hälft, höjd 5,5 cm, längd 46 cm, vikt 31,4 g.

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, gulmetall, mikromosaik, Italien, mått 38x38 mm, vikt 10,1 g.

Utrop: 300 kr