361 - 380 av 450
1...181920...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober

Klubbad för

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd ca 0,59 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 18,25 mm, vikt 3,3 g, smaragd med nagg.

Utrop: 5 000 kr

PÄRLCOLIER, odlade sötvattenspärlor, vikt 64,4 g, trädd på stel vajer.

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, 14K guld, tigeröga, mått 40x55 mm, vikt 16,3 g.

Utrop: 4 300 kr

BÄGARE, silver, delvis förgylld, pärlbård, svisselerad dekor, Olof H Bergström, Uppsala 1821, höjd 95 mm, vikt 60,5 g, bucklor, sprickor, monogram.

Utrop: 700 kr

BÄGARE, silver, delvis förgylld, på räfflad fotring, vågbandsbård, svisselerad dekor, Mathias Forswall, Uppsala 1777, höjd 95 mm, vikt 85,0 g, bucklor, spricka.

750 kr

Utrop: 800 kr

STRÖMDAHLS, alliansring, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 3 700 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade pärlor, 36 åttkantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-TCr/SI, diameter 8 mm, stift, vikt 2,0 g.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K vitguld, odlad pärla, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W/SI, diameter 8 mm, vikt 0,9 g.

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, blå topas, 12 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 5 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, blå topas, 8 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/SI, höjd på hänget 20 mm, längd på kedjan 50 cm, vikt 8,8 g.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå topaser, 8 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/SI, höjd 17 mm, stift, vikt 4,7 g.

Utrop: 3 300 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENNUI, enstaka örhänge, Two- toned hoop, 10 mm, 18K tvåfärgat guld, diamanter 0,06 ctv, vikt 0,3 g.

2 000 kr

Utrop: 900 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENNUI, enstaka örhänge, Dot diamond hoop, 14K guld, briljantslipade diamanter 0,06 ctv, TW/SI, höjd 10 mm, vikt 0,4 g, huggie.

2 600 kr

Utrop: 2 400 kr

HÄNGE, 18K guld, briljanter ca 0,25 ctv, W/SI-P, vikt 2,9 g

Utrop: 2 300 kr

HALSKEDJA, 18K guld, cordell, bredd 2,3 mm, längd 45 cm, vikt 12,3 g

8 500 kr

Utrop: 9 000 kr

CARMOSÉRING, 14K guld, opal, 12 gammalslipade diamanter ca 0,54 ctv, stl 15,75 mm, slitage på opalen, slitna klor, vikt 2,9 g.

Utrop: 3 400 kr

ALLIANSING, 18K guld, 21 svarta briljantslipade diamanter ca 0,25ctv, stl 15,75 mm, vikt 1,3 g.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

SKÅL, sterlingsilver, Löfman för Mema, Lidköping 1992, hamrad yta och insida, längd 12,5 cm, höjd 5,9 cm, vikt 154 g

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter 0,57 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 14,5 mm, vikt 4,7 g, en diamant med nagg på kronan.

Utrop: 6 300 kr

HÄNGE, 18K guld, bokstav N, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 0,9 g.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr