321 - 340 av 450
1...161718...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, stjärnringen, briljantslipad diamant 0,31 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 1,7 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,27 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 1,9 g, naggad kulett.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,46 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g, en diamant med nagg.

2 400 kr

Utrop: 2 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,19 ct ca W/SI, stl 16,75+ mm, Stockholm, 1967, vikt 2,2 g, nagg på kuletten, något slitna fattningar.

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade doserade pärlor ca 6-9 mm, längd 55 cm, lås i silver som saknar pärla, vikt 31,0 g, knutet.

350 kr

Utrop: 400 kr

TOUS, collier, färgstenar, odlade sötvattenspärlor, brunt snöre i nylon, justerbar längd, vikt 52,5 g, smyckespåse, originaletui.

500 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, kulor av svart agat, amazonit och grön färgad kvarts, längd 62 cm, vikt 68,0 g, ej knutet.

Utrop: 350 kr

COLLIER, kulor av onyx och snöflingeobsidian, längd 70 cm, vikt 175,4 g, trädd på vajer.

Utrop: 350 kr

COLLIER, kulor av onyx och prehnit, odlade sötvattenspärlor, barocka, längd 64 cm, vikt 99,2 g, trädd på vajer.

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, hänge, Rose petal, sterlingsilver, vikt 11,5 g, ej kedja.

300 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Rose petal, sterlingsilver, krokar, vikt 7,9 g.

450 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, collier, Me, myself and I, sterlingsilver, längd 48 cm, vikt 18,3 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE MED KEDJA, delvs förgyllt sterlingsilver, vita safirer, Fyrklövern AB, Malmö, längd 55/65/80 cm, vikt 16,5 g.

500 kr

Utrop: 450 kr

EFVA ATTLING, örhängen, sterlingsilver, stift, vikt 5,4 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, collier, Garden of Eden, sterlingsilver, längd 40 cm, vikt 11,9 g.

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Garden of Eden, sterlingsilver, krokar, vikt 1,5 g.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, delvis förgyllt sterlingsilver, vita safirer, Fyrklövern AB, Malmö, stift, vikt 4,3 g.

500 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Pärlhänge

HÄNGE, 18K guld, mabépärla, Rosengren & Eriksson Guldsmedja, Stockholm 1987, vikt 10,3 g.

Utrop: 4 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor, clips med stift, vikt 5,9 g.

Utrop: 2 800 kr

EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, längd 74 cm, vikt 30,0 g.

Utrop: 900 kr