1 - 20 av 330
123...17 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 juli

Klubbad för

Smycken Hänge

FABERGÉ, Victor Mayer, hänge, 18K guld, emalj, briljantslipade diamanter 0,05 ctv, höjd hänge 30 mm, vikt 6,8 g, numrerard upplaga nr 44/1000, certifikat, etui.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,40 ct, W(H)/SI2, GIA inskription 2336343245, briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 2,8 g.

Återropad

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad 1,01 ct, River(D)/IF, GIA certifikat 7268467961.

Återropad

Utrop: 98 000 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad 1,03 ct, River(D)/IF, GIA certifikat 2181707547.

Återropad

Utrop: 100 000 kr

Visa vara

Smycken Tennisarmband

TENNISARMBAND, 18K guld, 54 briljantslipade diamanter ca 4,66 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 17,5 cm, vikt 15,0 g, några diamanter med nagg på kuletten.

Återropad

Utrop: 69 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W-TCa/VS, motivets mått ca 9,0 x 9,0 mm, längd 41/44 cm, vikt 2,8 g, 2 diamanter med inverterade naturaler vid rondisten.

Återropad

Utrop: 9 100 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K roséguld, briljantslipad diamant 0,37 ct, ca River(E)/SI1, laserinskription 7413130166 samt GIA dossier, 26 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g.

Återropad

Utrop: 14 400 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/VS-P, flexmodell, diameter 32 mm, vikt 7,4 g, några diamanter med skador.

Återropad

Utrop: 14 200 kr

Visa vara

Smycken Tennisarmband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 88 briljantslipade diamanter ca 1,71 ctv, ca TCr-Ca/VS, längd 18,5 cm, vikt 8,8 g.

Återropad

Utrop: 33 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, varav 2 mittstenarna ca 0,18 ctv, ca TW/VVS-VS, stift, vikt 2,4 g.

Återropad

Utrop: 8 800 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, längd 15 mm, vikt 2,4 g.

Återropad

Utrop: 6 400 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

RING, 18K vitguld med briljantslipad diamant 0,90 ct enligt gravyr, ca TW/P1, stl 19,5 mm, vikt 2,9 g, inneslutningar som når ytan, diamant har en skada på kronan utmed rondisten.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, korall, höjd örhängen 20,6 mm, clips med stift, vikt 13,7 g.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, cabochonslipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW-Tcr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 7,4 g, en diamant är trasig, nagg på smaragden.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca W/VS2, vikt 1,1 g, diamant med natural vid rondisten.

30 000 kr

Utrop: 33 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, navettslipad grön topas 0,71 ctv, 10 briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stift, vikt 1,9 g.

4 300 kr

Utrop: 4 900 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42/46 cm, vikt 1,7 g.

Återropad

Utrop: 5 200 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K guld, navettslipad grön topas 0,35 ctv, briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 42/46 cm, vikt 1,8 g.

Återropad

Utrop: 4 300 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K roséguld, rökkvarts 1,00 ctv, briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42/46 cm, vikt 2,2 g.

Återropad

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, ametister 0,95 ctv, briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42/46 cm, vikt 2,2 g.

Återropad

Utrop: 4 800 kr

Visa vara

Om auktionen