321 - 340 av 376
1...16171819 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 1 juli 2023

Klubbad för

Smycken Ring

RING, 18K guld, smaragd, 8 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/SI, Örneus, Stockholm 1963-84, stl 16,25 mm, vikt 9,8 g, en sten är skadad.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 134 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift/clips, höjd 20 mm, vikt 3,5 g.

Återropad

Utrop: 8 200 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade morganiter ca 2,07 ctv, 110 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stängbara krokar, längd ca 2 cm, vikt 5,0 g.

Återropad

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K guld, hjärta, 10 rubiner ca 0,28 ctv, 15 briljanter ca 0,26 ctv, 18,5x14,3 mm, vikt 1,3 g.

Återropad

Utrop: 5 200 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 102 briljantslipade diamanter ca 0,81 ctv, ca TW-W(G-)/VS, höjd 13,5 mm, huggies, vikt 3,6 g.

Återropad

Utrop: 13 200 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, 10 blå safirer ca 0,29 ctv, 15 briljanter ca 0,26 ctv, 18,5x14,3 mm, vikt 1,2 g.

Återropad

Utrop: 5 200 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,61 ctv, ca W-Cr/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,5 g.

8 000 kr

Utrop: 8 900 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,36 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, vikt 3,2 g.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TCr(I)/SI, 32 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCr/VS-SI, storlek 17,5 mm, vikt 2,9 g, mittstenen med skada på rondist och mindre nagg på kulett.

Återropad

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K roséguld, smaragdslipad ametist ca 4,72 ct, briljantslipade diamanter 0,45 ctv, ca W-TCa/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 4 g.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Visa vara

Smycken Carmoséring

CARMOSÉRING, 18K vitguld, akvamarin 6,63 ct, 20 åttkantslipade diamanter 0,50 ctv, ca stl 15,25 mm, vikt 6,8 g, akvamarinen med nagg, enstaka diamanter med nagg.

14 000 kr

Utrop: 15 400 kr

Visa vara

Smycken Trestensring

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,36 ctv, ca Cr(J)/VS, stl 17,8 mm, vikt 4,8g, nagg på rondist och kuletter.

Återropad

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRRINGAR, 18K roséguld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 32 mm, vikt 8,3 g.

Återropad

Utrop: 17 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-W/VVS-VS, storlek 17,25 mm, vikt 3,8 g

Återropad

Utrop: 7 100 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

12 DIAMANTER, briljantslipade ca 0,95 ctv, ca TCr-TCa/VVS-VS

Återropad

Utrop: 11 400 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K roséguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,25 mm, vikt 4,3 g.

Återropad

Utrop: 11 200 kr

Visa vara

Smycken Tennisarmband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 69 briljantslipade diamanter ca 1,18 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 17,5 cm, vikt 7,1 g.

Återropad

Utrop: 22 000 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRRINGAR, 18K roséguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,61 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 25 mm, vikt 6,7 g.

Återropad

Utrop: 14 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 70 briljant samt 30 baguettslipade diamanter ca 0,82 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stift, vikt 3,1 g, diamanter med ytdefekter samt skador.

Återropad

Utrop: 9 300 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-W/VVS-VS, storlek 16,5 mm, vikt 2,8 g

Återropad

Utrop: 5 900 kr

Visa vara

Om auktionen