301 - 320 av 376
1...151617...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 1 juli 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 25 navetteslipade smarager ca 1,82 ctv, 96 brilljantslipade diamanter ca 1,46 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 20 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, 12 briljantslipade diamnater ca 0,30 ctv, ca TW-W/SI-P, längd 42 cm, vikt 3,2 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K roséguld, smaragdslipad ametist ca 4,78 ct, smaragdslipade safirer ca 1,36 ctv, briljantslipade diamanter 0,19 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 11 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, flerfärgade behandlade safirer ca 6,20 ctv, längd 18,5 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 16 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-TCr/P,m diameter 7 mm, stift, vikt 1,9 g, någon diamant med litet nagg.

Utrop: 9 900 kr

RING, platina, kuddformad briljantslipad diamant 0,71 ct, TW(F)/SI1, GIA Diamond Dossier 2225666093, 22 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/SI-P, storlek 16,5+ mm, vikt 2,9 g, några mindre diamanter har ytdefekter och nagg.

19 200 kr

Utrop: 21 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCa/P, längd 16,5-19 cm, vikt 1,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 0,50 ctv, 12 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,3 cm, längd på kedjan 41 cm, vikt 2,2 g.

Utrop: 4 900 kr

RING, platina, smaragdslipad diamant 0,55 ct, River(E)/SI2, GIA Diamond Dossier 6223443824, 22 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-W/VS-P, storlek 16,75 mm, vikt 2,8 g, några mindre diamanter har nagg på kulett.

Utrop: 12 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 16 mm, ankarlänk 46 cm, vikt 2,1 g, de större diamanterna har inneslutningar som når ytan, ett fåtal diamanter har nagg.

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,93 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,5 cm, ankarkedja 41 cm, vikt 2,9 g, några diamanter har inneslutningar som når ytan samt naturliga håligheter.

Utrop: 10 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, rosa turmalin ca 0,61 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,5 cm, längd på kedjan 41 cm, vikt 2,5 g, turmalinen har en inneslutning som når ytan.

Utrop: 6 300 kr

RING, platina, kuddslipad diamant 0,90 ct, River(D)/SI1, GIA Report No 2165316004, 44 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/SI, stl 16,75 mm, vikt 3,0 g, stenkuvert, GIA Diamond Dossier.

34 000 kr

Utrop: 37 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/SI, längd 40/41/42 cm, vikt 3,1 g.

Utrop: 7 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 11 flerfärgade safirer ca 0,22 ctv, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W/SI, stl 16,75 mm, vikt 2,4 g.

5 100 kr

Utrop: 5 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 flerfärgade safirer ca 0,39 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/SI, diameter 13 mm, huggies, vikt 2,8 g.

5 300 kr

Utrop: 5 900 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 0,65 ct, 40 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 8 700 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 13 flerfärgade safirer ca 0,26 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g, några safirer med nagg.

4 700 kr

Utrop: 5 200 kr

RING, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 17 mm, vikt 7,8 g.

Utrop: 6 100 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad safir ca 2,8 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,05 ct, stl 15 mm, vikt 3,7 g, safiren med skada och slitage.

Utrop: 5 000 kr