181 - 200 av 249
1...91011...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 10 september 2022

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW(F-G)/VS-SI1, stl 15,75 mm, vikt 2,7 g.

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW-Ca/VS, Stockholm 1967, stl 17 mm, vikt 5,8 g, en diamant har liten skada på paviljongen.

Utrop: 5 000 kr

ENGELBERT, enstensring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,25 ct, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,5 g, diamanten har litet nagg på kuletten, originaletui.

Utrop: 5 900 kr

ENSTENSRING, platina, kuddslipad diamant 0,40 ct TW(G)/VS2, GIA report 2111212018, stl 16,25 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 8 000 kr

EFVA ATTLING, Love bead ring, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter 0,18 ctv, TW/SI, stl 15,75 mm, vikt 4,2 g, originaletui.

Utrop: 6 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter 1,41 ctv, River-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,6 g, en diamant har liten skada under en klo och flera diamanter har nagg och inverterade naturaler.

Utrop: 20 000 kr

CHRISTOPHE GRABER, ring, 18K vitguld odlad Tahitipärla ca 12 mm, 22 svarta diamanter ca 0,22 ctv, stl ca 18 mm, vikt 29,8 g.

Utrop: 16 200 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 1346, 18K guld, vikt 8,8 g.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 76 briljantslipade diamanter ca 1,47 ctv, ca TW-TCa/VS-P, höjd 34 mm, vikt 6,7 g, stift, en diamant med skada.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer ca 2,54 ctv, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer ca 5,91 ctv, stl 17,25 mm, vikt 5,3 g, en sten med skada.

Utrop: 9 400 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 16,5 mm, vikt 2,6 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 6 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TCa-Ca/VS-P, stl 16 mm, vikt 2,3 g, svaga fattningar.

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 7 baguetteslipade diamanter ca 0,53 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, TW-Ca/VS-SI, längd 40 cm, vikt 3,5 g.

Utrop: 11 200 kr

POMELLATO, ring, Lola, 18K guld, ametist, stl 16,5 mm, vikt 14,0 g, ametisten har små nagg.

Utrop: 6 900 kr

POMELLATO, ring, Lola, 18K guld, limekvarts, stl 16,5 mm, vikt 14,6 g.

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, träimiterat glas, höjd 55 mm, vikt 25,1 g, krokar, glaset har små skador.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, rosa safirer 1,15 ctv, sjöstjärna, längd 40 cm, vikt 6 g.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, navette - och briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 15,4 mm, vikt 3,5 g, stift.

Utrop: 8 300 kr

COLLIER, 18K vitguld, onyx, 2 baguetteslipade diamanter ca 0,05 ctv, 32 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, längd 38,5 - 46 cm, vikt 2,2 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr