201 - 220 av 249
1...10111213 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 10 september 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer ca 0,53 ctv, baguette - och briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca W-Ca/VS-P, höjd 10,7 mm, vikt 3 g, stift.

Utrop: 5 500 kr

RING, 14K vitguld, 91 åttkantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W-TCa/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 7,2 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 4 800 kr

RING, 18K vitguld, 30 bruna och 10 vita briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, stl 18,25 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 14K guld, turmaliner, kvarts, 7 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 18 mm, vikt 7,8 g.

4 500 kr

Utrop: 4 800 kr

RING, 18K vitguld, rosa turmalin, 58 briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 18 g.

Utrop: 10 800 kr

RING, 18K vitguld, peridot, 36 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 18,5 mm, 16,5 g, en diamant med skada.

Utrop: 10 400 kr

RING, 18K vitguld, rosa turmalin, 36 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 18,5 mm, vikt 16,7 g, turmalinen med nagg.

Utrop: 10 400 kr

ARMBAND, 18K guld, peridoter, ametister och citriner, längd 18 cm, vikt 28 g.

12 800 kr

Utrop: 14 600 kr

RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 19 mm, vikt 9,6 g,

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, delvis rodinerat, 10 droppslipade diamanter ca 1,59 ctv, 32 briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca TW-Cr/LY/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 19 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 3,55 ctv, ca TW-TCr/P, stl 16,75 mm, vikt 10 g.

Utrop: 18 000 kr

RING, 18K vitguld, tsavoriter, stl 16,25 mm, vikt 5,5 g, enstaka stenar med skador och nagg.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K vitguld, safirer ca 1,12 ctv, 32 briljantslipade diamanterca 0,21 ctv, ca Cr-TCa/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,3 g, enstaka safir med nagg.

Utrop: 5 500 kr

MAUBOUSSIN, ring, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, stl 16,5 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 13 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,79 ctv, ca W-TCa/VS-SI, fjärilar, längd 14 mm, stift, vikt 2,2 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, hjärtan, höjd 6 mm, vikt 1,8 g, stift, inneslutningar som når ytan.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,64 ct, ca TW(G)/VS2, brun-rosa ton, 28 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, mittstenen har litet nagg på kuletten och liten inverterad natural vid rondisten.

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K vitguld, navetteslipad diamant 1,04 ct. W(H)/SI2, HRD inskription på rondisten 190000046686, 16 brijantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 35 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 kuddslipade diamanter ca 4,20 ctv, ca River-TW/VVS-VS, stl 18,25 mm, vikt 4,5 g, två diamanter har små skador vid rondisten.

Utrop: 60 000 kr

ENSTENSRING, Story of Love, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/SI1, Iduna, stl 16,25 mm, vikt 5,0 g, diamanten har tjock rondist.

Utrop: 15 000 kr