381 - 400 av 638
1...192021...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2022

Klubbad för

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovala odlade sötvattenpärlor ca 8,8 mm, vikt 4,1 g, huggies.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, carréslipade rubiner och safirer, stift, vikt 3,0 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9,5-9,9 mm, lås i sterlingsilver, längd 43 cm, knutet, vikt 47,0 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, 18K vitguld, ovalslipade akvamariner ca 23,00 ctv, 12x11,5 cm, vikt 20,0 g, något skevt collier, akvamarinerna har nagg och skador.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade akvamariner ca 8,50 ctv, stift, vikt 6,9 g, snurrebussar i sterlingsilver, akvamarinerna har nagg och skador.

Utrop: 2 200 kr

ARMBAND, 18K guld, ametister, längd 16 mm, vikt 9,9 g.

3 300 kr

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,55 ct, rosenslipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g, mittstenen natural vid rondistenn, nagg och skador.

Utrop: 3 900 kr

ÖVRIGT, äpple, silver, ametist, möjd 8,5 mm, vikt 61,9 g.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, delvis förgylld, ovalslipad safir ca 0,90 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca Cr-TCa/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g.

2 300 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE/KEDJA, hjärta, 18K guld, hjärtslipad safir, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd 42 cm, vikt 4,6 g.

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, vikt 1,5 g, stift, saknar snurrebussar.

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca River-TW/SI, stl 16+ mm, vikt 4,9 g, gravyr.

Utrop: 5 000 kr

Smyckestillbehör Övrigt

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

275 kr

Utrop: 300 kr

RING, 14K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, safir, stl 16,25+ mm, vikt 2,3 g.

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,16 ct enligt gravyr, ca TW/SI, Stjärnringen, modell Capella, stl 17,25 mm, vikt 2,4 g, nagg på kulett.

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,20 ct, ca W/VS, stl 20 mm, vikt 8,1 g, nagg på kulett.

Utrop: 4 800 kr

KALEVALA, collier, brons, längd 66 cm, vikt 27,5 g.

Utrop: 350 kr

ARMRING, 9K guld, ametist, 5,0x6,0 cm, vikt 9,9 g, gravyr.

Utrop: 2 800 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS, S stl 17,75+ mm, vikt 3,0 g, sprickor i ringskenan.

Utrop: 1 800 kr