Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2022
PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovala odlade sötvattenpärlor ca 8,8 mm, vikt 4,1 g, huggies.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9,5-9,9 mm, lås i sterlingsilver, längd 43 cm, knutet, vikt 47,0 g.
COLLIER, 18K vitguld, ovalslipade akvamariner ca 23,00 ctv, 12x11,5 cm, vikt 20,0 g, något skevt collier, akvamarinerna har nagg och skador.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade akvamariner ca 8,50 ctv, stift, vikt 6,9 g, snurrebussar i sterlingsilver, akvamarinerna har nagg och skador.
ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,55 ct, rosenslipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g, mittstenen natural vid rondistenn, nagg och skador.
CARMOSÉRING, 18K guld, delvis förgylld, ovalslipad safir ca 0,90 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca Cr-TCa/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g.
HÄNGE/KEDJA, hjärta, 18K guld, hjärtslipad safir, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd 42 cm, vikt 4,6 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, vikt 1,5 g, stift, saknar snurrebussar.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca River-TW/SI, stl 16+ mm, vikt 4,9 g, gravyr.
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
RING, 14K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, safir, stl 16,25+ mm, vikt 2,3 g.
Visa varaSmycken Enstensring
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,16 ct enligt gravyr, ca TW/SI, Stjärnringen, modell Capella, stl 17,25 mm, vikt 2,4 g, nagg på kulett.
Visa varaSmycken Ring
RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,20 ct, ca W/VS, stl 20 mm, vikt 8,1 g, nagg på kulett.