361 - 380 av 638
1...181920...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2022

Klubbad för

RING, 18K vitguld, smaragd, mindre briljanter ca 0,12 ctv, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g, rodiering har släppt, smaragden har slitna fasettkanter och nagg.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, 3 smaragder, 6 mindre åttkantslipade diamanter om totalt ca 0,04 ctv, stl 17 mm, vikt 2,0 g, smaragder med nagg.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vutguld, ovalslipad safir ca 0,65 ct, åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g. små nagg på safiren

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,25 ctv, ca W/VS, stl 16,5+ mm, vikt 2,2 g.

2 500 kr

Utrop: 2 100 kr

ENSTENSRING, 14K guld/platina, gammalslipad diamant ca 0,35 ct, ca TCr/P, stl 16,25 mm, vikt 1,5 g, diamanten har liten inverterad natural på rondisten.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld gammalslipad diamant ca 0,45 ct, ca TW/SI, stl 18,75 mm, vikt 2,0 g, diamanten har naturaler samt små nagg.

4 300 kr

Utrop: 4 900 kr

PÄRLCOLLIER, 3-radigt, odlade pärlor ca 4,0-7,5 cm, doserat, lås i silver med vit paste, längd 40 cm, knutet, vikt 37,5 g.

700 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 8,6-8,8 cm, kullås i sterlingsilver, längd 47 cm, knutet, vikt 51,3 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-TCr/VS, stift, vikt 1,6 g.

Utrop: 3 400 kr

GEORG JENSEN, sockertång, sterlingsilver, Danmark 1933-1944, längd 112 mm, vikt 30,7 g,

Utrop: 450 kr

ARMBAND, silver, Alton, Falköping 1955, längd 19 cm, vikt 21,4 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,09 ct, ca TCr/VS, längd 42/45 cm, vikt 1,9 g.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, turkos keramik, Guldvaruhuset, Stockholm 1950-tal, mått 1,6 x 1,2 cm, vikt 4,6 g, skruv.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, oxiderat sterlingsilver, delvis förgyllt, cubic zirkon, bredd 25 mm, 6,2 x 5,3 cm, vikt 34 g.

Utrop: 2 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, förgyllt, glasstenar, stift, höjd 7 cm, vikt 6 g.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, krokar, höjd 72 mm, vikt 11,4 g.

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, delvis förgyllt, arbetad yta, krokar, höjd 8,5 cm, vikt

Utrop: 1 000 kr

SKÅL, silver, med lock, hänkel med geometriska former, Krakow 1900-talets andra hälft, höjd 14 cm, längd 13,5 cm, vikt 223,1 g.

Utrop: 1 400 kr

MUGG, silver, 2 hänklar med bladornament, design Jacob Ängman, GAB, Eskilstuna 1980, höjd 10 cm, vikt 194,1 g.

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSCOLLIER, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,08 ct, ca TW/VS, längd 41/44 cm, vikt 1,8 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr