301 - 320 av 638
1...151617...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2022

Klubbad för

COLLIER, sterlingsilver, onyx, markasiter, längd 40 cm, vikt 11,6 g.

Utrop: 450 kr

HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, hjärta, opal, fasetterade granater, 15x24 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, hjärta, opal, fasetterade granater, 15x24 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 18K guld, hjärta, mabépärla, 12x20 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 14K guld, silver, odlad knappformad pärla, rosenslipade diamanter, 20x28 mm, vikt 4,9 g, skadad pärla.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, odlad pärla 7,2 mm, smaragder, höjd 15 mm, vikt 1,2 g, limmrester.

600 kr

Utrop: 700 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,16 ct, ca TW/SI, höjd 11 mm, vikt 0,4 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, smaragdslipade akvamariner ca 1,06 ctv, 36 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-TCa/SI, höjd 8,5 mm, vikt 1,7 g, stift.

Utrop: 3 900 kr

COLLIER, förgyllt silver, blå färgstenar, längd 46 cm, vikt 5,6 g.

Utrop: 250 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,0 g.

900 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, smaragder, Stigbert för Engelbert, Stockholm 1976, stl 16 mm, vikt 2,3 g, smaragderna har nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN,18K vitguld, safirer ca 0,46 ctv, briljantslipade diamanter 0,07 ctv, ca W/P, höjd ca 5,75 mm, vikt 1,2 g, stift.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, sterlingsilver, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, stift, vikt 0,4 g.

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld, smaragder, 10 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g, smaragderna har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 2 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/SI-P, stift, vikt 0,8 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K vitguld, Southsea pärlor, ca 13,9-14 mm, något barocka, stift, ena pärlan med ytfel.

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad citrin, Holm & Hallgren, Stockholm 1947, stl 16 mm, vikt 4,7 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla ca 6,2 mm, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS, stl 15,5 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K rodinerat guld, briljantslipad och åttkantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-W/SI, stl 16 mm, vikt 2,2 g, mittstenen har nagg och skada.

Utrop: 2 500 kr