281 - 300 av 638
1...141516...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2022

Klubbad för

RING, 18K guld, 25 små briljanter ca 0,25 ctv, ca W/VS, stl 17,25+ mm, vikt 3,5 g, Guldfynd 2002-2004.

Utrop: 3 500 kr

ARMRING, granater, förgylld metall, öppningsbar, 4 bucklor och 1 lagning på insidan, inre omkrets 16,5 cm, vikt 21,2 g.

550 kr

Utrop: 550 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade sötvattenspärlor, mellandelar i 14K guld, vikt 9,1 g, trädd på halvstel vajer.

750 kr

Utrop: 550 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade diskformade sötvattenspärlor, längd 18,5 cm, vikt 14,5 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade sötvattenspärlor, ca 8,5-8,8 mm, magnetlås i vitmetall, längd 18 mm, knutet, vikt 20,7 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade pärlor ca 6,4-6,5 mm, lås i 18K guld, längd 17 cm, knutet, vikt 9,0 g.

Utrop: 450 kr

BROSCH, sterlingsilver, fjäril, emalj, 35x64 mm, vikt 18,5 g.

1 700 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, sterlingsilver, cabochonslipad ametist, 20x60 mm, vikt 10,6 g.

Utrop: 350 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, smaragd, 12 briljantslipade diamanter ca W/SI-P, vikt 2,8 g, stift, skador och nagg på smaragderna.

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, safirer ca 1,75 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 7,4 g, porositet i guldet, enstaka diamanter och safirer har nagg.

Utrop: 6 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,62, ca River-Cr(E-J)/P1-P3, vikt 1,4 g, stift, inneslutning når ytan/spricka, nagg på kuletterna.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 2 200 kr

RING, 14K vitguld, 3 briljantslipade diamanter, ca 0,20 ctv, ca W-Cr/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 1 500 kr

PRYDNADSFÖREMÅL, snidad sten, kinesiskt motiv, diameter 6,5 cm, vikt 43,3 g.

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor, längd 43 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, sterlingsilver, peridot, citrin, granat, ametist, odlade sötvattenspärlor, längd 44 cm.

325 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, 9K guld, berlock med plats för 2 fotografier, kedja 47 cm, vikt 2,7 g.

700 kr

Utrop: 750 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, längd 42 cm, vikt 4,3 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Smycken Nål

NÅL, silver, groda, markasiter, 10x22 mm, vikt 2,9 g.

150 kr

Utrop: 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, pärlemor, G Dahlgren & Co, Malmö 1946, vikt 6,4 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr