141 - 160 av 356
1...789...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 oktober 2019

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,68 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 17 cm,vikt 8 g, extra länkdel medföljer 1 cm.

23 000 kr

Utrop: 21 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,17 ct, TW(G)/VS1, GIA inskription 7221987125, stl 16,75 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 76 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,7 g, mittstenen med mindre nagg på kuletten.

29 500 kr

Utrop: 27 000 kr

RING, 18K guld, 16 droppslipade diamanter ca 1,92 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,5 g.

14 600 kr

Utrop: 16 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, 29 baguetteslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS, längd 40 cm, vikt 8,1 g.

Utrop: 12 600 kr

VAN BRUUN, enstensring, 18K guld, briljantslipad diamant 1,02 ct, TCr(I)/SI1, GIA certifikat 7286262577, stl 16,5 mm, vikt 2,7 g, originalask.

32 000 kr

Utrop: 36 000 kr

GAUDY, ring, 18K guld, smaragd ca 0,50 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW(G)/VS, mindre smaragder, stl 19 mm, vikt 7,7 g, nagg och skador på de mindre smaragderna.

Utrop: 3 700 kr

RING, 18K vitguld, 73 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW(G)/VS, stl 17 mm, vikt 5,0 g.

12 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/VS2, 12 prinsesslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 20 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 prinsesslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 11 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P stift, vikt 2,0 g.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljanter ca 0,75 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, längd 42 cm, vikt 5,2 g.

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld/guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv 20 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW(G)/VS, stift, vikt 2,3 g.

Utrop: 6 300 kr

COLLIER, fjäril, 18K roséguld, 45 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW(F-G)/SI-P, längd 40/41,5 cm, vikt 3,9 g.

Utrop: 6 600 kr

RING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 1,63 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 9,1 g, en diamant med skada och en diamant med nagg.

Utrop: 16 600 kr

RING, 18K vitguld, 37 briljantslipade diamanter ca 2,05 ctv, ca TW-W/VVS-VS, Reijo Nieminen, Stockholm 1975, stl 17 mm, vikt 8 g, mittstenen är ca 0,35 ct.

Utrop: 19 000 kr

RING, 18K vitguld, blå stjärnsafir ca 9,00 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 7,5 g, en diamant med skada.

Utrop: 9 500 kr

JOHAN PETTER GRÖNVALL, sockerskrin, silver, dekor med sovande hund, på fyra fötter, Empir, Stockholm, 1800-talets första hälft, höjd 10 cm, 16x11 cm, vikt 511,7 g, fleuroner saknas troligen, mindre bucklor, lås fungerar ej, nyckel medföljer, sockertång medföljer.

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

RING, 14K guld, rubin ca 0,80 ct, 28 baguetteslipade- samt 2 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W(H)/VS, stl 18 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 5 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 1,00 ct, W(H)/P1, HRD inskription 190000046690, naturaler och extra fasetter vid rondist, stenkuvert medföljer.

16 000 kr

Utrop: 16 600 kr