161 - 180 av 516
1...8910...26 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

Ädelstenar Akvamarin

3 AKVAMARINER, 5,19 ctv, droppslipade, ljusa.

750 kr

Utrop: 800 kr

Lägg bud

LAPPONIA, ring, brons, design Björn Weckström, Finland, stl ca 15,5 mm, vikt 23,7 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

Lägg bud

THERESIA HVORSLEV, ring, silver, justerbar storlek, vikt 17,7 g.

700 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

REDLINE, armband, Mini Peace Bébé, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, rosa tråd, längd ca 15-16,5 cm, vikt 1,3 g, visst slitage.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, oval akvamarin, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 6,3 g, mittstenen sitter löst i sin fattning.

Inga bud

Utrop: 6 500 kr

Lägg bud

Smycken Enstaka örhänge

CARTIER, enstaka örhänge, 18K tvåfärgat guld, modell Trinity, diameter ca 10 mm, stift, vikt 2,4 gram.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

AARON BASHA, armband, rosa tråd, 18K guld, emalj, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd 17,5 cm, vikt 1,8 g.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

ARMBAND, silver, G Dahlgren & Co, Malmö 1952, längd 18,5 cm, vikt 27,7 g.

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,0 mm, lås i sterlingsilver, längd 42 cm, knutet, vikt 21,2 g, pärlor något matta.

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 5,5-6,0 mm, lås i 18K guld, grön syntetisk safir, längd 44 cm, knutet, vikt 22,9 g, säkerhetskedja.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, carréslipade rubiner och safirer, stift, vikt 3,0 g.

Inga bud

Utrop: 2 500 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, carréslipade rubiner och smaragder, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, vikt 5,8 g, smaragder med nagg och inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 4 800 kr

Lägg bud

GUSTAF MÖLLENBORG, matskedar, 6 st, silver, dubbelräfflat skaft, Stockholm 1877-1880, längd 215 mm, vikt 426,5 g.

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, armband, sterlingsilver, Tro, hopp & kärlek, längd 20 cm, vikt 17,1 g.

700 kr

Utrop: 500 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, helalliansring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW/SI, stl 17,5 mm, vikt 4,9 g, originaletui, gravyr, flera diamanter med nagg och skador, en trasig diamant.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer 0,79 ctv, ca 7,5 mm, vikt 2,4 g, stift.

Inga bud

Utrop: 4 900 kr

Lägg bud

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, ca 7 mm, vikt 2 g, stift.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

MATSKEDAR, 2 st, silver, modell Fiolskaft, Olof Yttraeus samt Erik Ernander, Uppsala 1779 resp. 1783, längd 200 mm, vikt 78,2 g, gravyr, bucklor och slitage.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, åttkantslipade diamanter 0,07 ctv, höjd 13 mm, vikt 1,2 g, huggies.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,17 ct enligt gravyr, ca TW/SI, stl 16,75 mm, vikt 2,0 g.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud