181 - 200 av 516
1...91011...26 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

BÄGARE, 2 st, silver, på fot, invändigt förgyllda, antika, Ryssland, Moskva 1886 och 1892, höjd 60-80 mm, vikt 61,2 g, bucklor.

600 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, ovalslipade rubiner, stl ca 16,75 mm, vikt 3,1 g, rubiner med inneslutningar som når ytan.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, 13 mm, vikt 7,6 g, stft.

Inga bud

Utrop: 3 600 kr

Lägg bud

KIDDUSHBÄGARE, silver, invändigt förgylld, stadsmotiv, ryska och polska stämplar, höjd 95 mm, vikt 63,6 g.

Inga bud

Utrop: 800 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, 68 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv ca W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 5,0 g, en sten saknas, två trasiga stenar.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 54,1 ctv.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

Lägg bud

Silver Fat

SALTKAR, ett par, silver, musselformade, uppburna av svanar, blomdekor, Hossauer, Berlin 1900-tal, vikt 149,2 g, bucklor, skruvar saknas undertill.

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,17 ct, ca W/VS, stl 15 mm, vikt 1,5 g, diamant med litet nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

RING, roséfärgad metall/silver, rosenslipade diamanter, stl 16,25 mm, vikt 13,5 g, diamanter med nagg och inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, stl 17,25 mm, vikt 16,1 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, safirer, 16 briljantlsipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W/SI, stl 16,75 mm, vikt 5,5 g.

Inga bud

Utrop: 4 400 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 8,1-3,2 mm, lås i 18K guld/platina med syntetisk safir och åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, Wilhelm Petterssons Guldsmedsaffär, Stockholm 1951, längd 42 cm, vikt 12,2 g, 18 st extra pärlor, i behov av omträdning.

Inga bud

Utrop: 1 300 kr

Lägg bud

COLLIER, förgyllt silver, granater, längd 46 cm, säkerhetskedja, vikt 31,3 g.

950 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

ARMBAND, förgylld metall, granater, längd 18 cm, säkerhetskedja, vikt 18,4 g.

475 kr

Utrop: 500 kr

Lägg bud

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 1,01 ct, IGI certifikat F1H96730, förseglad IOG.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, kuddformad, 1,20 ct, förseglad IOG 15152.

Inga bud

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, hjärtformad, 0,81 ct, IGI certifikat F1H93192, förseglad IOG.

750 kr

Utrop: 800 kr

Lägg bud

SIROKORU, ring, sterlingsilver, Matti J Hyvärinen, Finland 1975 stl ca 17 mm, vikt 8,6 g, justerbar ringskena, något skev.

300 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljanter ca 0,26 ctv, W/P, skada vid rondisten och nagg på kuletten på ena diamanten, stift i 18K guld, vikt 0,7 g

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå topaser, 8 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/SI, höjd 17 mm, stift, vikt 4,7 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud