201 - 220 av 521
1...101112...27 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

HÄNGE, 18K vitguld med blå topas 0,25 ct, 19 briljanter 0,08 ctv, ca TW(G)/VS

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld med 19 briljanter 0,21 ctv TW(G)/VS, storlek 17 mm, vikt 4 g.

Inga bud

Utrop: 4 900 kr

Lägg bud

COLLIER, korall, 40-radigt.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Lägg bud

COLLIER, korall, 40-radigt, vitmetall.

Inga bud

Utrop: 1 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, collier, färgade odlade sötvattenspärlor, blandade färgstenar, längd 41 cm, vikt 13,4 g, dobbar,

600 kr

Utrop: 550 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, collier, kulor av färgad korall, längd 48 cm, dobbar, originaletui.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K guld, dodekagonalt slipad citrin ca 2,75 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Cr-TCa/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,3 g, citrinen har nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 14K vitguld, 32 åttkantslipade diamanter 0,50 ctv, stl 18,25 mm, vikt 4 g, enstaka diamanter med skador och nagg, slitage.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K vitguld, 5 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, höjd 13 mm, vikt 1,3 g.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

CARMOSÉHÄNGE, 18K guld, ovalslipad safir, 10 briljantslipade diamanter 0,10 ctv, höjd 18 mm, vikt 1,8 g.

Inga bud

Utrop: 1 500 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, orientaliska pärlor, emalj, gröna glasstenar, antik, stl 17,75 mm, vikt 1,9 g, slitage.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K vitguld, opaldublett, 8 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 18 mm, vikt 5,5 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, navettslipad diamant ca 0,46 ct, ca TCr/P, stl 17,25 mm. vikt 2,7 g, sliten rodinering, naturliga håligheter på bordet samt inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 109 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 5,7 g.

Inga bud

Utrop: 14 800 kr

Lägg bud

BROSCH, sterlingsilver, hematit, fågel, Lennart Haglund, 1956, ca 56×30 mm, vikt 11,3 g, signerad.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

RING, 14K guld, rubiner ca 0,90 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, några rubiner har nagg och inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

ÖRRINGAR, förgyllt sterlingsilver, "Zirrocco", Paula Pantolin, stift, höjd 23,0 mm, bredd 10,0 mm, vikt 15,8 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

Lägg bud

ARMRING, sterlingsilver, Selanders Guld & Silversmidesaffär Ab, Hässleholm 1998, innermått 6,6 x 6 cm, vikt 51,8 g

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

EFVA ATTLING, ring, Now or never, sterlingsilver, stl 17,25 mm, vikt 8,1 g.

Inga bud

Utrop: 500 kr

Lägg bud

RING, silver, bergkristall, Ceson Guldvaru, Göteborg 1967, stl 16 mm, vikt 7,3 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud