81 - 100 av 516
1...456...26 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 21 november

Aktuell budnivå

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv ca TW-W/VS-SI, diameter 16 mm, huggie, vikt 2,7 gram, diamant med nagg.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,29 ct ca W/VS, stift, vikt 0,5 gram, snurrebuss i vitmetall.

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,06 ct, ca W/VS, Sengels, Stockholm, stl 17 mm, vikt 7,0 g.

Inga bud

Utrop: 5 800 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, odlade pärlor, briljantslipade diamanter ca 0,01 ctv, stift, vikt 5,2 g.

Inga bud

Utrop: 2 200 kr

Lägg bud

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, smaragdslipad 3,20 ct, mått 8,1x9,5x5,6 mm, nagg.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

ARMBAND, förgylld metall, granater, längd 18 cm, vikt 17,3 g, säkerhetskedja.

475 kr

Utrop: 450 kr

Lägg bud

COLLIER, förgylld sterlingsilver/metall, granater, längd 50 cm, vikt 11,0 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

ARMRING, metall, granater, diameter 55 mm, vikt 18,1 g, säkerhetskedja, en sten saknas.

650 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

SMYCKESET, hänge med kedja, örhängen, sterlingsilver/metall, granater, längd 70 cm, stift, vikt 30,0 g, tennlödningar.

375 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

BROSCH, gulmetall, lavacamé, mått 15x25 mm, vikt 4,3 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

ALTON, armband, blå kalcedon, Falköping 1955, längd 18,5 cm, vikt 14,1 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

Lägg bud

ALTON, örhängen, blå kalcedon, vikt 4,6 g, skruvmekanism.

200 kr

Utrop: 250 kr

Lägg bud

BROSCH, silver, Hugo Grun, Stockholm 1953, diameter 45 mm, vikt 10,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K/9K guld, månsten, 1855, längd 41 cm, vikt 6,1 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, blå topaser, stift, vikt 3,0 g, snurrebussar ej i guld.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

CARMOSÉRING, 18K vitguld, gul safir 0,48 ct, briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 18,75 mm, vikt 3,0 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

GRÄDDKANNA, sterlingsilver, invändigt förgylld, godronnerad, uppsvängd hänkel, London 1800-talets andra hälft, otydbar mästarstämpel, höjd 105 mm, vikt 160,5 g, figurgravyr.

Inga bud

Utrop: 1 900 kr

Lägg bud

ARMBAND, sterlingsilver, tanzaniter, längd 18 cm, vikt 16,9 g, några stenar med nagg.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, diverse färgstenar, höjd 5 cm, vikt 6,5 g.

375 kr

Utrop: 400 kr

Lägg bud

SKÅL, hamrad yta, pärlbård, C.G. Hallberg, Stockholm 1924, höjd 6,5 cm, diameter 12,2 cm, vikt 135,5 g, gravyr undertill.

Inga bud

Utrop: 1 500 kr

Lägg bud