Realtidsauktion | Allmänna – Tisdag 26 november
Aktuell budnivå
RING, förgyllt sterlingsilver, topas, lapis lazuli, smaragder, stl 17,25 mm, vikt 2,8 g.
KALEVALA, collier, silver, tenn, H. Kaksonen, Finland, kedjans längd 64 cm, hängets höjd 82 mm, totalvikt 35,1 g.
COLLIER, silver, gröna glasstenar, längd 38 cm, vikt 32,5 g, kistlås, nagg, slitage.
HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, orange kalcit, repor, höjd 46 mm, längd 75 cm, vikt 14,9 g.
HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, behållare med malakitstenar, höjd 40 mm, längd 50 cm.
COLLIER, badmintonracket, förgyllt sterlingsilver, hängets bredd 22 mm, längd 42-47 cm, vikt 2,5 g.