321 - 340 av 527
1...161718...27 Gå till
Sortering

Realtidsauktion | Allmänna – Tisdag 26 november

Aktuell budnivå

Smycken Ring

RING, trä, resin, landskapsmotiv med vattenfall, stl 16,5 mm, vikt 3,4 g.

Inga bud

Utrop: 200 kr

Lägg bud

Smycken Ring

ENSTENSRING, sterlingsilver, moissaniter, mittstenens mått 5 mm, stl 16,5 mm, 3,2 g, mittstenen har ett litet nagg på rondisten.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Smycken Ring

ALLIANSRING, sterlingsilver, moissaniter, stl 16,75 mm, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 300 kr

Lägg bud

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, förgyllt, åttkantslipade diamanter höjd ca 4 mm, vikt 0,6 g.

Inga bud

Utrop: 250 kr

Lägg bud

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, markasiter, längd kedja 42 cm, mått hänge ca 58 mm x 48 mm, vikt 10,3 g.

Inga bud

Utrop: 275 kr

Lägg bud

Smycken Halskedja

HALSKEDJA, sterlingsilver, kullänk, längd ca 42 cm, bredd ca 5 mm, vikt 17,8 g.

Inga bud

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Smycken Halskedja

THOMAS SABO, halskedja, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 4,0 g.

Inga bud

Utrop: 250 kr

Lägg bud

Smycken Collier

COLLIER, sterlingsilver, ametister, hand, stjärna, längd 42 cm, vikt 4,4 g.

Inga bud

Utrop: 250 kr

Lägg bud

Smycken Ring

RING, sterlingsilver, förgyllt, motiv av Afrodite, stl 16,5 mm, vikt 5,0 g.

Inga bud

Utrop: 250 kr

Lägg bud

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, tanzaniter ca 0,80 ctv, höjd 4,5 mm, 0,94 g.

Inga bud

Utrop: 300 kr

Lägg bud

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, lås i silver, odlade sötvattenspärlor, barocka, längd 47 cm, vikt 30,5 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Smycken Collier

COLLIER, silver, odlad pärla, 6,1 mm, Bengt Hallberg, Köping 1981, höjd 52 mm, längd 42 cm, vikt 38,3 g.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, silver, venezialänk, längd 42 cm, dalahäst, vikt 3,9 g.

Inga bud

Utrop: 175 kr

Lägg bud

Silver Övrigt

FINGERBORG, silver, höjd 2,0 cm, 1900-talets mitt, otydliga stämplar, vikt 2,2 g.

Inga bud

Utrop: 175 kr

Lägg bud

Smycken Armband

ARMBAND, sterlingsilver, emalj, längd 17,5 cm, troligen Aksel Holmsen, Norge, saknar signatur, vikt 17,8 g.

250 kr

Utrop: 275 kr

Lägg bud

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, silver, vita och blå stenar, venezialänk, längd 40 cm, vikt 3,7 g.

Inga bud

Utrop: 175 kr

Lägg bud

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGE, sterlingsilver, Letti Rapp, motiv med rävar, signerade, vikt 3,4 g, saknar snurrebuss.

Inga bud

Utrop: 175 kr

Lägg bud

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, silver, pansarlänk, längd 40 cm, vikt 4,3 g.

Inga bud

Utrop: 175 kr

Lägg bud

Smycken Slipshållare

SLIPSNÅLAR, 2 stycken, 835 silver, längd ca 6,5 cm, vikt 16,5 g.

Inga bud

Utrop: 225 kr

Lägg bud

Smycken Hänge

THERESIA HVORSLEV. hänge, sterlingsilver, Mema, Linköping 1974, mått 40 x 45 mm, vikt 21,5 g.

Inga bud

Utrop: 1 000 kr

Lägg bud

Om auktionen