241 - 260 av 450
1...121314...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,22 ct, TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,5 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,29 ct, ca TW/SI, stl 16,75 mm, vikt 2,4 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

RING, silver, bandagat, stl 17,5 mm, vikt 17,1 g.

Utrop: 450 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, odlad pärla, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, längd 45 cm, vikt 3,1 g.

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca W-Cr/SI, stift, vikt 5,6 g, diamanter med nagg.

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, silver, ametister, längd 44 cm, vikt 4,3 g, bucklor, dåligt lås.

375 kr

Utrop: 350 kr

RING, 14K guld, färgstenar, stl 17,25 mm, vikt 3,7 g, stenar med skador.

Utrop: 3 100 kr

ÖRHÄNGEN, silver, odlade pärlor, åttkantslipade diamanter, stift, vikt 8,7 g, diamanter med skador och nagg.

550 kr

Utrop: 550 kr

DIAMANT, briljantslipad 2,01 ct, ca Light Brownish Yellow/P3, IGI förseglad 642455067.

6 400 kr

Utrop: 5 500 kr

Ädelstenar Safirer

2 OBEHANDLADE SAFIRER, ovalslipade, 2,29 ctv, 1,11 + 1,17 ct, ca 6,8x5,8 mm, Sri Lanka, nagg och slitna fasettkanter.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, pressad bärnsten, pansar, längd 60 cm, vikt 26,0 g.

Utrop: 550 kr

RING, Kornell, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/VS, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW/VS, Gold of Sweden, stl 17,5 mm, vikt 2,1 g, gravyr, mittstenen har litet nagg på rondisten, enstaka sidostenar sitter snett, originaletui.

Utrop: 3 000 kr

STIGBERT, ring, 18K vitguld, stl 17 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, 8 rubiner ca 1,12 ctv, stl 19 mm, Elin Petrova Design, Stockholm 2023, vikt 10,2 g, enstaka rubiner med skador.

Utrop: 8 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,16 ct ca W/VS, stl 17,5 mm, Iduna, 1981, vikt 2,1 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW/VS, vikt 1,2 g, stift, ena diamanten med nagg på kuletten.

4 200 kr

Utrop: 4 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,35 ct, ca TCa/VS, Eft H. Jonssons Guldsmedsverkstad, Stockholm 1985, stl 17,75 mm, vikt 3,1 g, diamanten har nagg på kuletten och naturaler på rondisten.

Utrop: 3 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 5 mm, längd 49 cm, lås i 18K guld, vikt 16,9 g, knutet.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

COLLIER, korall, lås i metall, längd 44 cm, vikt 34,7 g.

650 kr

Utrop: 350 kr

A MICHELSEN, hänge, Daisy, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, vikt 2,7 g, originaletui.

425 kr

Utrop: 300 kr