81 - 100 av 442
1...456...23 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 26 september

Aktuell budnivå

ARNE JOHANSEN, armring, sterlingsilver, abalone snäckskal, Danmark, 55x60 mm, vikt 44,5 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

IVART. HOLTH, örhängen, förgyllt sterlingsilver, vit emalj. Norge, höjd 20 mm, vikt 4,2 g, clips.

200 kr

Utrop: 250 kr

Lägg bud

ALBERT SCHARNING, brosch, Löv, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, Norge, 75x35 mm, vikt 14,3 g.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud

IVAR T. HOLTH, armbadn, förgyllt sterlingsilver, emalj, naturscener, Norge, längd 18,5 cm, vikt 20,6 g, emaljen med små nagg och repor.

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

DAVID ANDERSEN, brosch, förgyllt sterlingsilver, vit emalj. Norge, 55x13 mm, vikt 9,3 g.

Inga bud

Utrop: 600 kr

Lägg bud

AKSEL HOLMSEN, armband, förgyllt sterlingsilver, svart och vit emalj, Norge, läng 19 cm, vikt 14,1 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

Lägg bud

ELVIK & CO, brosch, förgyllt sterlingsilver, lila emalj, Norge, 55x35 mm, vikt 13,6 g, små repor och nagg på emaljen.

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud

DAVID ANDERSEN, smyckeset, 3 delar, förgyllt sterlingsilver, grön emalj, Norge, Collier längd 39 cm, Armband längd 19,5 cm, Örhängen höjd 30 mm, clips, vikt 75,3 g,

2 200 kr

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud

BROSCH, silver/18K guld, fröpärlor, gammalslipade diamanter, längd 43 mm, vikt 2,9 g, en pärla saknas.

Inga bud

Utrop: 1 500 kr

Lägg bud

BROSCH, platina/18K guld, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, längd 58 mm, vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 2 600 kr

Lägg bud

Ädelstenar Safirer

GUL SAFIRER, 3,59 ct, ovalslipad, oinfattad.

Inga bud

Utrop: 3 400 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,21 ctv, stl 18,5 mm, Göteborg 1974, vikt 3,5 g, gravyr.

Inga bud

Utrop: 3 000 kr

Lägg bud

COLLIER, silver / låghaltigt vitguld, cabochonslipad smaragd, fasetterade diamanter, längd 52 cm, vikt 16,2 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

REY URBAN, armband, sterlingsilver, Stockholm 1959, längd 18 cm, vikt 9,4 g. (d)

750 kr

Utrop: 850 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 10,4 g, en diamant med mindre nagg på kuletten.

5 600 kr

Utrop: 6 200 kr

Lägg bud

ARMBAND, 18K guld, figarolänk, längd 18 cm, vikt 7,4 g.

Inga bud

Utrop: 4 300 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, kopia på Vikingasmycke, stl 17,75 mm, vikt 6,9 g.

3 900 kr

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, kopia på Vikingasmycke, höjd 17 mm, vikt 4 g.

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

Lägg bud

Inga bud

Utrop: 3 700 kr

Lägg bud

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,10 ct, ca W/VS, vikt 0,4 g.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud