Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 september
SKÅL, silver/kristall, svan, öppningsbara genombrutna vingar, höjd 13,5 cm, längd 14 cm, vikt 529,8 g, mindre skador på glaset.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,3-7,1 mm, lås i silver, pärla, markasiter, längd 44 cm, vikt 31,0 g, några markasiter saknas.
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljant ca 0,23 ct, ca TW/SI, höjd 10 mm, kedja 36 cm, vikt 5,1 g.
Smycken Enstaka örhänge
MARIA NILSDOTTER, enstaka örhänge, förgyllt silver, cz, höjd 11 mm, vikt 1,8 g.
Smycken Enstaka örhänge
SOPHIE BY SOPHIE. enstaka örhänge, 18K guld, briljanter ca 0,06 ctv, höjd 11 mm, vikt 0,7 g.
BILLIE BLUE, hänge med kedja, bokstaven M, sterlingsilver, längd 46 cm, vikt 4,5 g.
ÖRHÄNGEN, knutar, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stift, höjd 10 mm, vikt 3,4 g.
SOPHIE BY SOPHIE, hänge, Diamond Spike Hoop Pendant, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,11 ctv, höjd 12 mm , vikt 0,2 g.
Smycken Enstaka örhänge
SOPHIE BY SOPHIE, enstaka örhänge, sterlingsilver, bruna diamanter, höjd 37 mm.