221 - 240 av 442
1...111213...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 september

Klubbad för

DRUVSAX, silver, dekor av vinranka, Touron, Frankrike, längd 150 mm, vikt 91,8 g, rostfläckar.

Utrop: 900 kr

DRUVSAX, silver, dekor av vinranka, Touron, Frankrike, längd150 mm, vikt 91,8 g, rostfläckar.

Utrop: 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, diamanter ca 0,34 ctv, längd 42,5 cm, vikt 3,2 g

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

RING, 9K guld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca TCr/SI, stl 20,75 mm, vikt 6,4 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, briljant ca 0,03 ct, vajerkedja längd 42 cm, vikt 2,7 g

Utrop: 2 100 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, månsten, stift, vikt 2,4 g

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,29 ct, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,8 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

GUSSI, armring, silver, bergkristall, öppningsbar, design Gert Thysell, Malmö 1968, innermått ca 18,5 cm, vikt 30,1 g, bergkristallen med nagg.

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, silver, cabochonslipade ametister, markasiter, längd 43 cm, vikt 19,6 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, sterlingsilver, Alton, Falköping 1977, diameter 95 mm, vikt 40,4 g.

600 kr

Utrop: 450 kr

ARMRING, sterlingsilver, Alton, Falköping 1979, diameter 62 mm, vikt 36,2 g.

600 kr

Utrop: 450 kr

BROSCH, sterlingsilver, ametist, månsten, Per Sköld för Michelsen, Stockholm 1954, mått 28x56 mm, vikt 15,0 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, delvis matterat, "Zephyr", Paula Pantolin, stift, höjd 30,0 mm, vikt 12,8 g.

Utrop: 900 kr

ARMRING, förgyllt sterlingsilver, "Dune", Paula Pantolin, öppen modell, bredd ca 20,0 mm, vikt 58,0 g.

1 600 kr

Utrop: 850 kr

ÖRRINGAR, förgyllt sterlingsilver, "Zirrocco", Paula Pantolin, stift, höjd 23,0 mm, bredd 10,0 mm, vikt 16,6 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

LJUSSTAKAR, silver, ett par, på rund fot, design Ainar Axelsson för GAB, Stockholm 1968, höjd 19,5 cm, fylld botten, vikt 388,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

SKÅL, sterlingsilver, lock med knopp i form av ekollon, uppburen av bevingade kvinnofigurer, fantasistämplar, höjd 95 mm, vikt 139,5 g, en fot sned.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, topas, stift, mått ca 8 mm x 6 mm, vikt 2,2 g

550 kr

Utrop: 550 kr

BÄGARE, silver, vidgande, svisselerad dekor, Carl Fredrik Seseman, Arboga 1818, höjd 100 mm, vikt 64,3 g, spricka, bucklor.

600 kr

Utrop: 700 kr

BÄGARE, silver, delvis förgylld, vidgande brätte, svisselerad dekor, Lars Löfgren, Hudiksvall 1797, höjd 135 mm, vikt 79,5 g, bucklor, monogram.

800 kr

Utrop: 900 kr