181 - 200 av 442
1...91011...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 september

Klubbad för

COLLIER, sterlingsilver, delvis förgyllt, stålvajer, längd 47 cm, vikt 7,1 g.

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, delvis förgyllt, höjd 55 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 600 kr

ARMRING, sterlingsilver, pärlemor, Danmark, innermått ca 16 cm, vikt 33,1 g

500 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, blommor, sterlingsilver, delvis förgyllt, höjd 54 mm, vikt 5,2 g, krokar.

Utrop: 550 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, blå och vit emalj, filigran, 60x40 mm, vikt 19,7 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, blomma, sterlingsilver, delvis förgyllt, stålvajer, längd 42 cm, vikt 5,9 g.

Utrop: 700 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad blå safir ca 1,00 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW/VS, stl 15,5 mm, vikt 5,4 g, en diamant med nagg, en diamant med gul ton.

Utrop: 5 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, rundslipade blå safirer, stl 15,25+ mm, vikt 2,7 g, flertalet safirer med små nagg.

Utrop: 2 200 kr

HALSKEDJA, förgyllt silver, längd 63 cm, vikt 14,1 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

HALSKEDJA, förgyllt silver, längd 80 cm, vikt 16,4 g.

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,29 ctv enligt gravyr, ca River/VS, stl 16 mm, vikt 2,7 g, slitna klor.

Utrop: 3 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter 0,50 ctv enligt gravyr, ca TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 4,1 g, ett par diamanter sitter löst i sin fattning, gravyr.

Utrop: 4 300 kr

ENSTENSRING, 14K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca Ca/SI, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g, diamanten sitter löst i sin fattning.

Utrop: 3 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, längd 52 cm, knutet, vikt 14,2 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, längd 55 cm, knutet, vikt 19,8 g.

650 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 8,5-9,0 mm, off round, lås i 18K vitguld, längd 47 cm, knutet, vikt 45,0 g.

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, smyckesägg, förgyllt sterlingsilver, emalj, paste, höjd 25 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, smyckesägg, förgyllt sterlingsilver, emalj, paste, höjd 25 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 550 kr

DIAMANTER, briljantslipade ca 1,37 ctv, några diamanter med nagg.

Utrop: 3 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, längd ca 120 cm, knutet, vikt 67,2 g, ej lås.

500 kr

Utrop: 550 kr