301 - 320 av 497
1...151617...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juli

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, topaser, stift, mått ca 8 x 6,2 mm, vikt 2,1 g

500 kr

Utrop: 550 kr

DIAMANTER, 3 st, briljantslipade, 0,50 ctv, TW-TCr/P.

1 900 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K roséguld, morganit och vit topas 1,19 ctv, briljantslipade diamanter 0,15 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 5 600 kr

MUGG, silver, hänkel, Tore Eldh för Ceson, Göteborg 1965, höjd 63 mm, vikt 86,6 g.

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, safirer 0,67 ctv, briljantslipade diamanter 0,17 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 8 200 kr

BROSCH, sköldpaddskal, inläggningar i låghaltigt guld och silver, antik, 1800-tal, 45x30 mm, vikt 5,7 g, nål i metall, litet nagg vid kanten.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, morganit 0,75 ct, briljantslipade diamanter 0,06 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 7 000 kr

RING, 18K guld, rökkvarts 0,24 ct, åttkantslipade diamanter 0,05 ctv, stl 17,25 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, morganiter 0,64 ctv, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 5 900 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,60 ct, TW(F)/VS2, ytgående nagg vid rondisten.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca Cr-TCa/VS-P, stl 20 mm, vikt 5,1 g, enstaka diamanter har nagg.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TW/VS, stl 18 mm, vikt 2,8 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, hjärtan, höjd 6,3 mm, stift, vikt 1,2 g, ej stämplade.

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld, blå topaser 0,83 ctv, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 4 200 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 4 st, London blue, ovalslipade 25,00 ctv, små nagg.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 6 st, London blue, ovalsliapde 60,97 ctv, små nagg.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld, bärnsten ca 12,80 ct, stl 17 mm, vikt 11,0 g.

Utrop: 7 200 kr

RING, 14K guld, opal, stl 17,25 mm, vikt 5,0 g, opalen har sprickor.

Utrop: 2 700 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, diameter 29 mm, stift, vikt 3,3 g.

Utrop: 2 600 kr

ÖRRINGAR, 18K guld/vitguld, omlott, diameter 19 mm, stift, vikt 3,3 g.

Utrop: 2 600 kr