241 - 260 av 497
1...121314...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juli

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 24 briljantslipade diamanter 0,42 ctv, ca Light Pink/VS-SI, höjd 30 mm, vikt 3,2 g, stift, några diamanter med nagg.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 20 briljantslipade diamanter 0,46 ctv, ca W-LBrP/SI-P, diam 15 mm, vikt 3,4 g, huggies, några diamanter med nagg.

Utrop: 9 900 kr

RING, 14K guld, turkos, stl 18,25 mm, vikt 9,0 g.

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, 18K guld, turmalin, citrin, peridot, granat, längd 18 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 7 700 kr

COLLIER, 18K guld, safirer, smaragder, peridot, odlade pärlor mm, längd 55 cm, vikt 11,4 g, flera stenar med nagg.

Utrop: 9 500 kr

ARMBAND, 18K guld, safirer, rubiner, smaragder, briljanter ca 0,10 ctv, längd 18,5 cm, vikt 11,1 g, några stenar med nagg.

Utrop: 12 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, ovalslipad smaragd ca 0,66 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, höjd 12 mm, kedja 44 ccm, vikt 2,5 g.

Utrop: 11 000 kr

DOSA, silver, invändigt förgylld, ovalformadgraverad blomdekor, Johan Petter Berg, Östhammar 1798, mått 90 x 53 mm, vikt 67,5 g, gravyr, bucklor.

1 700 kr

Utrop: 800 kr

RING, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 3,4 g, diamanter med nagg och skador på kuletten.

Utrop: 3 200 kr

SIGURD PERSSON, kaffeskedar, sterlingsilver, 11 st, modell Ultra, Lidköping 1959, längd 106 mm, totaltvikt 137,9 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, fasettslipade bergskristaller ca 18,5-29,5 mm, lås i silver, längd 62,5 mm, vikt 355,9 g, flera stenar med nagg.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, 18K guld, längd 43 cm, vikt 4,7 g.

Utrop: 3 700 kr

KALEVALA, örhängen, silver, Finland, höjd 38 mm, vikt 6,7 g, stift.

650 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K vitguld, odlad pärla 7,7 mm, vikt 1,1 g.

Utrop: 700 kr

ARMBAND, förgyllt silver, cabochonslipade ametister, filiragran, längd 17 cm, vikt 48,4 g, säkerhetskedja, ametister med nagg.

750 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor ca 6,7 mm, vikt 3,9 g, stift.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor, höjd 36 mm, vikt 2,1 g, stift.

Utrop: 800 kr

RING, 18K rodinerat guld, 33 briljant- och baguettslipade diamanter ca 0,85 ctv ca W/VS, stl 19 mm, vikt 3,7 g.

3 800 kr

Utrop: 3 800 kr

RING, 14K guld, turkoser, stl 16mm, vikt 4,4 g.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/SI, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 3 400 kr