201 - 220 av 313
1...101112...16 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 maj

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,51 ct, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,1 g, diamanten med skada vid rondisten.

5 000 kr

Utrop: 6 900 kr

HELENA EDMAN, ring, sterlingsilver/18K guld, odlad pärla, Stockholm 1998, stl 16 mm, vikt 9,3 g.

Utrop: 2 000 kr

BOTTEGA VENETA, armband, sterlingsilver, längd ca 17,5 cm, vikt 7,1 g.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

BVLGARI, armband, B. zero, 18K guld/stål, stl 16, vikt 27,8 g.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

GEORG JENSEN, örhängen, nr 369, Swirl, sterlingsilver, Torun Bülow-Hübe, höjd 56 mm, vikt 16,5 g, stift, etui.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

TORUN BÜLOW-HÜBE, brosch, silver, månsten, franska stämplar, vikt 15,7 g, mått 71x54 mm, (d)

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

GEORG JENSEN, armband, nr 30, sterlingsilver, amazonit efter 1945, formgiven på 1920-talet, längd 20 cm, vikt 91,9 g.

Utrop: 10 000 kr

GEORG JENSEN, collier, nr 173, sterlingsillver, hänge, nr 133, sterlingsilver, sodalit, Torun Bülow-Hübe, efter 1945, hängets höjd 65 mm, vikt 50,5 g.

9 000 kr

Utrop: 6 900 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 190, sterlingsilver, tigeröga, stl 18 mm, vikt 9,3 g.

4 100 kr

Utrop: 4 000 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, stjärna, 18K guld, briljantslipad diamant 0,04 ct, höjd 14 mm, vikt 6,1 g, etui.

10 000 kr

Utrop: 6 900 kr

OLE LYNGGAARD, manschettknappar, 18K guld, 22x22 mm, vikt 28,1 g.

Utrop: 20 000 kr

REY URBAN, manschettknappar, silver, Stockholm 2011, 27x10 mm, vikt 24,7 g, etui. (d)

900 kr

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, rökkvarts, silver, längd 41 cm, dobbar, passar Ole Lynggaard-lås.

900 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, 3-radigt, ametister, silver, längd 41 cm, dobbar, passar Ole Lynggaard-lås.

850 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, 3-radigt, glas, silver, längd 40 cm, dobbar, passar Ole Lynggaard-lås.

700 kr

Utrop: 500 kr

GEORG JENSEN, colllier, nr 410, sterlingsilver, hänge, nr 311B, sterlingsilver, rökkvarts, Torun Bülow-Hübe, höjd 78 mm, vikt 81,1 g totalt.

6 500 kr

Utrop: 6 900 kr

GEORG JENSEN, armband, nr 203B, sterlingsilver, rökkvarts, Torun Bülow-Hübe, stl ca 16, vikt 76,8 g.

8 700 kr

Utrop: 6 900 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 392, Pram brooch, sterlingsilver, Torun Bülow-Hübe, mått 10x58 mm, vikt 17,3 g.

5 800 kr

Utrop: 5 500 kr

BVLGARI, collier, Medeterranean Eden, 18K guld, grå rem, justebar längd, vikt 20,4 g.

Utrop: 22 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 51 briljantslipade diamanter ca 6,28 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI, längd 18 cm, vikt 11,3 g, en del av diamanterna har mindre nagg vid kuletterna.