221 - 240 av 313
1...111213...16 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 maj

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 1,05 ct, R(E)/VS2, liten kulettfasett.

40 000 kr

Utrop: 45 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 97 briljantslipade diamanter ca 1,08 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI, längd 18 cm, vikt 5,4 g.

Utrop: 18 800 kr

RING, platina, briljantslipad diamant 0,93 ct, TW(G)/VS2, IGI report no S3C54082, 28 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW/VS, stl 15,5 mm, vikt 7,7 g, iläggskulor för storleksförminskning, gravyr, IGI certifikat.

Utrop: 26 000 kr

ANNA-STINA ÅBERG, bältesspänne, sterlingsilver, Nyköping 1973, mått ca 9 cm x 8,5 cm, repig, vikt 157,2 g (d)

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

ANNA-STINA ÅBERG, ring, silver, stl ca 17 mm, bredd ca 6,7 mm, vikt 7,1 g (d)

Utrop: 450 kr

OLOV BARVE, armring, sterlingsilver, hamrad yta, mått ca 6,7 x 5,9 cm, Visby 1988, vikt 40 g (d)

700 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer ca 0,98 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, diameter 12,8 mm, vikt 6,5 g, stift.

Utrop: 20 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade akvamariner ca 3,72 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W/VS, höjd 19 mm, vikt 3,7 g, krokar med stopp.

Utrop: 8 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 55 briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW/VS-SI, längd 16 cm, vikt 11,6 g, 1 diamant med inneslutning som når ytan, ett fåtal diamanter med nagg på kuletten.

22 000 kr

Utrop: 25 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin ca 3,70 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 44 cm, vikt 4,7 g, akvamarin med nagg.

Utrop: 8 000 kr

BVLGARI, ring, Parantesi, 18K vitguld, stl 18 mm (57), vikt 11,7 g, originaletui.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

TIFFANY & CO, ring, platina, kuddslipad diamant 0,46 ct, W(H)/VVS2, certifikat J04240738, stl 15,5 mm, vikt 3,8 g, originaletui.

Utrop: 20 000 kr

TIFFANY & CO, helalliansring, platina, briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW/VS, stl 15,5 mm, vikt 2,4 g, påse.

Utrop: 8 800 kr

TIFFANY & CO, ring, platina, stl 15,75 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 3 900 kr

H. STERN, collier, 18K guld, ametist, tanzanit, peridot, citrin, granat, längd 42 cm, vikt 9,2 g, originaletui.

10 200 kr

Utrop: 8 800 kr

H. STERN, ring, 18K guld, topas, ametist, granat, citrin, peridot, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,9 g, originaletui.

7 100 kr

Utrop: 7 700 kr

H. STERN, örhängen, 18K guld, ametist, granat, citrin, peridot, topas, stift, vikt 8,8 g.

9 100 kr

Utrop: 7 700 kr

ERIK TIDÄNG, hänge med kedja, 18K guld/oxiderat sterlingsilver, skarabe, längd 45 cm, vikt 14,8 g, etui från Lod. (d)

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld, smaragd, stl ca 16,25 mm, smaragd med skada och nagg, vikt 11,4 g

Utrop: 8 000 kr

EFVA ATTLING, collier, You and Me, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/SI, längd 42/45 cm, vikt 5,2 g, originaletui, ytterkartong.

8 300 kr

Utrop: 6 200 kr