481 - 500 av 624
1...242526...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 april

Klubbad för

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, ovalt fasetterad, 8,67 ct, ca 13,97 x 12,21 x 8,40 mm.

Utrop: 2 800 kr

Ädelstenar Akvamarin

AKVAMARIN, oval blandslipning, 2,47 ct, ca 12,03 x 7,91 x 4,24 mm.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Akvamarin

2 AKVAMARINER, kuddformad blandslipning samt smaragdslipad, 3,83 +0,85 ct.

Utrop: 1 700 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, safir, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,2 g.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K vitguld, cabochonslipad smaragd 0,55 ct enligt gravyr, åttkantslipade diamanter 0,16 ctv enligt gravyr, stl 18,5 mm, vikt 3,9 g, diamanter med nagg och skador, smaragden är sliten och har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, knut, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, ca W/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,4 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,10 ct enligt gravyr ca Cr/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K guld, ametist, briljantslipad diamant 0,02 ct, ca W/SI, vikt 1,1 g.

Utrop: 1 100 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,05 ctv, ca TW/VS, Stockholm 1984, stl 16,5 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 1 400 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld/vitguld, odlad pärla, briljantslipade diamanter 0,10 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 2,4 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt ca 4,0 g.

Utrop: 3 200 kr

Silver Fat

COASTERS, ett par, silver/isolit, T. Wendt, Helsingborg, diameter 1946, diameter 73 mm, totalvikt 71,7 g.

Utrop: 400 kr

DOSA, silver, turkos, cylinderformad med räfflad yta, höjd 10 cm, svenska importstämplar, vikt 58,4 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

BREVKNIV, silver, emalj, stiliserad delfin, C.G. Hallberg, Stockholm 1932, längd 14 cm, vikt 18,6 g, gravyr, emaljskador.

Utrop: 500 kr

DOSA, silver, mönster i rocaille, Frankrike ca 1900, höjd 35 mm, diameter 55 mm, vikt 30,0 g, mindre bucklor.

500 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/silver, 2 rosenslipade diamanter, turkoser, troligen Tjeckien, höjd 20 mm, stängbara krokar, vikt 3,2 g, något sneda.

2 800 kr

Utrop: 2 400 kr

RING, 14K guld/platina, akvamarin ca 3,5 ct, 8 rosenslipade diamanter, stl 17,75+ mm, vikt 2,6 g, akvamarinen med små nagg.

Utrop: 2 200 kr

RING, sterlingsilver, stl ca 16,25 mm, vikt 13,1 g, kopia av vinkingasmycke.

Utrop: 400 kr

RING, sterlingsilver, stl ca 18,25 mm, vikt 12,9 g, kopia av vinkingasmycke.

Utrop: 400 kr