Avslutad | Allmänna – Tisdag 16 april
Mynt Sedel
PRIVATBANKSEDEL, 100 Kronor, 1894, Östergötlands Enskilda Bank, kvalité ca 1?/1, makulerad.
Mynt Sedel
PRIVATBANKSEDEL, 50 Kronor, 1894, Östergötlands Enskilda Bank, kvalité ca 1?/1, makulerad.
PÄRLCOLLIER, imitationspärlor 8,2 mm, längd 46 cm, knutet, dobbar som passar Ole Lynggaard, vikt 43,9 g, slitage.
COLLIER, 18K guld, bismarck, doserad från 4,7 mm / 2,5 mm, längd 46,5 cm, vikt 6,6 g.
RING, 18K guld, syntetisk spinell, Markströms, Uppsala 1967, storlek 16 mm, vikt 4,4 g.
2 ARMBAND, sterlingsilver, cubic zirconia, hjärtan, längd 15,5-18,5 cm, vikt 2,6 g.
ÖRHÄNGEN, 3 par, sterlingsilver, emalj, strass, motiv glass, klubba och karamell, stift, vikt 1,2 g.
Glas Konstglas
ANNA EHRNER, skulptur, blått underfångsglas med grön prickdekor, signerad Kosta Boda 8AEHUN944016 Unique, höjd 49 cm (d)
RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,015 ct, ca W/SI, storlek 17,25 mm, vikt 3,2 g, slitage.