421 - 440 av 640
1...212223...32 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 16 april

Klubbad för

ARMBAND, brunt läder, bredd 7-17 mm, justerbar.

Utrop: 150 kr

RING, brunt läder, imitationspärlor, bredd 32 mm, justerbar.

150 kr

Utrop: 175 kr

ARMBAND, vitmetall, turkoser, glasstenar, bredd 11 mm, längd 20,5 cm.

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 20 mm, längd 40-45 cm, vikt 3,7 g.

225 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, roséförgyllt stål, turkoser, Swarovski-kristaller, bredd 11 mm, stift.

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, gulmetall, dalmatisk jaspis, höjd 29 mm.

Utrop: 250 kr

COLLIER, mässing, Swarovski-kristaller, odlad sötvattenpärla, längd 67 cm.

Utrop: 350 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, 3 Mark, 1908, Tyskland, kvalité ca 1/1+, diameter 33 mm, vikt 16,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Utländska mynt

4 MYNT, silver, Dollar, Morgan, USA, 1881-1900, kvalité ca 1 - 01, total vikt 106,7 g.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Riksdaler, 1844, Oscar I, kvalité ca 1+, diameter 39 mm, vikt 33,7 g, repor.

Utrop: 1 400 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Riksdaler Sp / 4 Riksdaler RM, 1857, Oscar I, kvalité ca 1+/01, diameter 39 mm, vikt 34,0 g.

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, bredd ca 10 mm, stift, saknar snurrebussar, vikt 1,6 g.

Utrop: 1 200 kr

FIGUR, design by Oskar Knutsson, vas motiv, längd 18 cm, bredd 10 cm, höjd 40 cm, svart.

Utrop: 275 kr

HÄNGSMYCKE, brons, Hannu Ikonen, kedjans längd 70 cm, hängets längd 8,5 cm,

Utrop: 275 kr

RING, 18K guld/vitguld, vit sten, stl 19+ mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 4 000 kr

Glas Vaser

ANNA VON LIPA, "Confetti", vas, glas, multifärgad, höjd 26 cm, orginalkartong.

800 kr

Utrop: 900 kr

Medaljer Ordenstecken

RIDDARTECKEN, 18K guld, Svärdsorden, emalj, bredd 38 mm, vikt 18,6 g, liten skada på emaljen, saknar stämplar.

4 400 kr

Utrop: 5 000 kr

Medaljer Ordenstecken

RIDDARTECKEN, 18K guld, Vasaorden, emalj, bredd 39 mm, vikt med band 16,6 g, originaletui.

4 200 kr

Utrop: 4 800 kr

ÖRHÄNGEN, 3 par, sterlingsilver, emalj, motiv karamell, muffins och munk, stift, vikt 1,3 g.

Utrop: 250 kr

HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, olikfärgade cz, längd 45 cm, vikt 1,1 g.

Utrop: 250 kr