Avslutad | Allmänna – Tisdag 16 april
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 20 mm, längd 40-45 cm, vikt 3,7 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 3 Mark, 1908, Tyskland, kvalité ca 1/1+, diameter 33 mm, vikt 16,7 g.
Mynt Utländska mynt
4 MYNT, silver, Dollar, Morgan, USA, 1881-1900, kvalité ca 1 - 01, total vikt 106,7 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1844, Oscar I, kvalité ca 1+, diameter 39 mm, vikt 33,7 g, repor.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler Sp / 4 Riksdaler RM, 1857, Oscar I, kvalité ca 1+/01, diameter 39 mm, vikt 34,0 g.
FIGUR, design by Oskar Knutsson, vas motiv, längd 18 cm, bredd 10 cm, höjd 40 cm, svart.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, 18K guld, Svärdsorden, emalj, bredd 38 mm, vikt 18,6 g, liten skada på emaljen, saknar stämplar.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, 18K guld, Vasaorden, emalj, bredd 39 mm, vikt med band 16,6 g, originaletui.
ÖRHÄNGEN, 3 par, sterlingsilver, emalj, motiv karamell, muffins och munk, stift, vikt 1,3 g.