401 - 420 av 640
1...202122...32 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 16 april

Klubbad för

Mynt Utländska mynt

MYNT, ca 23,5K guld, Dinar, troligen från Abbasidiska kalifatet, kvalité ca 1/1+, diameter 18 mm, vikt 2,9 g.

2 800 kr

Utrop: 2 700 kr

BROSCH OCH ÖRHÄNGEN, silver, tigeröga, Malmö 1950/60-tal, mått 47x33 mm, höjd 25 mm, vikt 19,7 resp. 11,4 g, clips.

250 kr

Utrop: 275 kr

RING, silver, ljusblå glassten, justerbar storlek, vikt 12,6 g, stenen rör sig något i fattningen.

200 kr

Utrop: 225 kr

HÄNGE, 18K guld, lila glassten, Frankrike, höjd 30 mm, vikt 1,9 g, stenen har nagg på spetsen.

350 kr

Utrop: 275 kr

Mynt Svenska mynt

3 MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor 1899-1901, kvalité ca 01, total vikt 6,7 g.

Utrop: 5 500 kr

SMYCKEÄGG, silver, ljusblå emalj, vikt 3,6 g.

325 kr

Utrop: 225 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Dollar, Morgan, 1889, kvalité ca 1+, diameter 38 mm, vikt 26,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 4 Riksdaler RM, 1865, Karl XV, kvalité ca 1+, diameter 39 mm, vikt 33,9 g.

Utrop: 1 800 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 4 Riksdaler RM, 1857, Oscar I, kvalité ca 1+, diameter 39 mm, vikt 34,0 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Riksdaler Specie, 1834, Karl XIV Johan, kvalité ca 1+/01, 39 mm, vikt 33,9 g, lite repor på åtsidan.

2 200 kr

Utrop: 2 300 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Riksdaler, 1806, 1806, Gustav IV Adolf, kvalité ca 1, diameter 40 mm, vikt 29,2 g, repor.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Öre, 1613, Gustav II Adolf, kvalité ca 1, diameter 18-19 mm, vikt 1,1 g, kantskador.

Utrop: 350 kr

Mynt Svenska mynt

7 MYNT, 21,6K guld, 2 st 20 Kr, 3 st 10 Kr, 2 st 5 Kr, 1876-1901, kvalité ca 1+ - 01/0, vikt 35,8 g.

24 500 kr

Utrop: 28 000 kr

Mynt Svenska mynt

KLIPPING, silver, 16 Öre, 1565, Erik XIV, kvalité ca 1, ca 25×25 mm, vikt 23,6 g.

3 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Örtug, 1515, Sten Sture d.y., kvalité ca 1?, diameter 18 mm, vikt 0,9 g.

2 300 kr

Utrop: 550 kr

2 BROSCHER, silver, något skeva nålar, totalvikt 13,5 g.

Utrop: 250 kr

ARMBAND, silver, bredd 23 mm, längd 20 cm, vikt 20,0 g.

300 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 2 par, silver, markasiter, odlade pärlor, vikt 7,8 g, skruvmekanism.

Utrop: 200 kr

RING, vitmetall, granat, mönstergravyr (Lotus-blomma), bredd 5-8 mm, stl 17,5 mm.

Utrop: 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, pärlemor, höjd 70 mm, längd 45-49 cm.

Utrop: 175 kr