201 - 220 av 414
1...101112...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 januari

Klubbad för

RING, 18K vitguld, rubin, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 16,75 mm, vikt 3,2 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

EFVA ATTLING, armband, Mini love, sterlingsilver, längd 17/19 cm, vikt 3,7 g, originaletui.

800 kr

Utrop: 550 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, 18K guld, öppningsbar, emalj, vikt 2,2 g, emaljskador.

Utrop: 1 600 kr

PÄRLCOLIER, odlade pärlor, doserat, lås i silver, vit paste, längd 45 cm, vikt 13,3 g, ej knutet.

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,17 ct ca W/VS, stl 15,75 mm, vikt 2,3 g, två skadade klor och de fyra kvarvarande är slitna, italienska stämplar.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,22 ct ca W/SI, stl 18,5 mm, vikt 2,0 g, svensk importstämpel.

Utrop: 3 000 kr

DOSA, silver, oval, blomdekor, Anders Johan Lignell, Sundsvall 1817, längd 91 mm, bredd 51 mm, vikt 51,2 g, monogram, små bucklor och skador.

550 kr

Utrop: 500 kr

RING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/SI-P, Stockholm 1963, stl 18,75 mm, vikt 6,4 g, enstaka diamanter har nagg.

4 700 kr

Utrop: 5 000 kr

BROSCH, ridspö och hjälm, 18K guld, syntetiska blå spineller, mått 30x20 mm, vikt 3,9 g, två spineller har skador.

Utrop: 2 200 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/SI-P, Stockholm 1956, stl 19 mm, vikt 3,5 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

BROSCH, sterlingsilver, rosenkvarts, John Reutner, Ystad 1955, mått 58x34 mm, vikt 12,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ENGELBERT, brosch, 18K guld, odlade pärlor, Stockholm 1961, mått 25 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, 14K guld, blå safirer, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, höjd på hänget 1,5 cm, längd på kedjan 40 cm, vikt 2,0 g.

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K guld/vitguld briljanter ca 0,30 ctv, W/VS, stift, en snurrebuss i 18K guld, nagg på kuletterna, vikt 0,9 g

Utrop: 3 800 kr

COLLIER, 14K vitguld, blå safirer, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, fjäril, längd 47 cm, vikt 3,4 g.

2 900 kr

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE, 14K vitguld, svarta briljantslipade diamanter, åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, katt, höjd 31 mm, vikt 1,7 g.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

CARMOSÉHÄNGE, 14K guld, ovalslipad blå safir, 8 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W-TCr/SI, höjd 18 mm, vikt 1,4 g.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 14K guld, ovalslipad smaragd, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, höjd 15 mm, vikt 0,8 g.

2 300 kr

Utrop: 700 kr

RING, 14K guld, järn, Finland 1960, stl 19,75 mm, vass ringskena, vikt 6,5 g.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld/vitguld, 2 st ihoplödda ringar, prinsesslipade diamanter 0,62 ctv enligt gravyr, briljanter ca 0,03 ctv, stl 15,75 mm, litet nagg på den större prinsesslipade diamanten, gravyr, vikt 9,5 g

Utrop: 6 500 kr