321 - 340 av 399
1...161718...20 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 januari

Klubbad för

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, blå emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 5,7 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, ägg, sterlingsilver, grön emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 15,0 x 9,0 mm, vikt ca 3,0 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, delvis förgyllt sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 8,0-9,0 mm, karvad rubin och smaragd, fasetterade tanzaniter och smaragd, längd ca 45 cm, vikt 65,9 g, ej knutet.

1 200 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, röd emalj, cz, blå stenar, öppningsbar ögla, mått 21,0 x 13,0 mm, vikt ca 5,5 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, MONTBLANC, Meisterstück 585, reservoarpenna, stift 14k, EB111309, längd 13 cm,svart resin, etui, kartong, ej funktionstestad.

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Smyckestillbehör Övrigt

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

Utrop: 300 kr

2 HALSKEDJOR, sterlingsilver, figarolänk 46 cm, pansarlänk 60 cm, vikt 19,3 g

Utrop: 200 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv varav mittstenen ca 0,25 ct, ca TW-TCr/VS-SI, Iduna, stl 20,25 mm, 7,0 g.

3 500 kr

Utrop: 4 200 kr

HALSKEDJA, 9K guld, pansarlänk, längd 46 cm, vikt 7,4 g.

Utrop: 2 200 kr

Silver Fat

SKÅLFAT, ett par, silver, allegoriskt motiv, stiliserade delfiner, Gebrüder Glaser, Hanau ca 1900, längd 165 mm, höjd 25 mm, totalvikt 189,1 g.

Utrop: 1 400 kr

PÄRLRING, 18K guld, mabépärla ca 14,8 mm, storlek 17,25 mm, vikt 6,9 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

PÄRLCOLLIER, doserat, barocka odlade pärlor, lås i sterlingsilver med markasiter, knutet, längd 52 cm, vikt 14,9 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, doserat, odlade pärlor, lås i silver med markasiter, längd 56 cm, vikt 16,3 g, några pärlor med slitage.

Utrop: 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, ett par, gulmetall, emalj, Ruter Kung, mått 20 x 13 mm, vikt 9,0 g.

Utrop: 200 kr

Ädelstenar Akvamarin

Utrop: 1 600 kr

Ädelstenar Tanzaniter

TANZANITER, 6 st, droppslipade 3,42 ctv.

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, 21K guld/stål, längd 44 cm, trädd på vajer, vikt 13,7 g,

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Silver Fat

COASTER, silver, stiliserad bladbård, diameter 128 mm, vikt 100,1 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

Silver Fat

FAT, silver, C.G. Hallberg, Stockholm 1952, höjd 8 mm, diameter 120 mm, vikt 68,7 g.

Utrop: 700 kr