Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 januari
ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,6 g, slitna fasettkanter.
ALLIANSRING, 18K vitguld, rubiner, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,3 g, rubiner med sitna fasettkanter och nagg.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 7,5-8 mm, lås i silver, längd 48 cm, vikt 36,1 g, knutet, etui.
HÄNGE/KEDJA, kors (38,5 x 16,5 mm inklusive öglan), silver, markasiter, ankarlänk, längd 46 cm, vikt 3,3 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 8 x 7 mm, cubic zirconia, krokar, höjd ca 24 mm, vikt 1,9 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 8,5 x 6,5, krokar, höjd ca 23 mm, vikt 1,5 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/VS, stift, vikt 1,3 g.
ARMBAND, 18K guld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, evighetssymbol, längd 16/18 cm, vikt 3,4 g.
ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW-TCr/VS, stift, vikt 1,3 g.
ARMBAND, förgylld metall, blå emalj, Sporrong, Stockholm, längd 18 cm, vikt 37,3 g, säkerhetskedja.
MATSILVER, Silver 830, 6 skedar i olika storlekar, Hallbergs Guldsmeds AB år 1948, vikt 359,5 g, etui.