341 - 360 av 399
1...17181920 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 januari

Klubbad för

Armband, sterlingsilver, 3 mynt, vikt 17 g.

Utrop: 345 kr

Silver Kaffeservis

SKÅL & KANNA, sterlingsilver, invändigt förgyllt, ängel med hund, Clement, Danmark 1912, besiktingsmästare S. Groth, höjd 10-11,5 cm, totalvikt 387,1 g, bucklor.

SKÅLFAT, silver, på fyra fötter, två hänklar, höjd 55 mm, diameter 119 mm, vikt 164,1 g.

Utrop: 1 300 kr

Utrop: 500 kr

KEDJA, 2 st, oxiderat silver, bredd 3 mm respektive 5 mm, längd 42 cm, totalvikt 37,0 g, mindre missfärgning och bucklor.

Utrop: 200 kr

KEDJA, 3-radig, silver, längd 80 cm, vikt 17,8 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

KEDJA, 2-radig, silver, spetsslipad ankar, längd 73 cm, vikt 24,5 g.

250 kr

Utrop: 275 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor (6-10 mm), fasetterad tigeröga (6-12 mm), kullås i sterlingsilver, längd 46 cm.

Utrop: 200 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, längd 20 cm, vikt 13,8 g.

350 kr

Utrop: 350 kr

BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 18 mm, vikt 5,1 g, huggies.

Utrop: 400 kr

HÄNGE, silver, rökkvarts (32 x 27 mm), nagg, vikt 21,3 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

SMYCKESET, collier och armband, sterlingsilver, fasetterad ametist (nagg), mindre pärlor, collier ca 46 cm, armband ca 20 cm.

Utrop: 300 kr

KALEVALA, brosch, brons, mått 5,5x5,5 cm, vikt 16,1 g.

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, turkos, häst, mått ca 120 x 81 mm, vikt 30,1 g.

Utrop: 225 kr

HÄNGE/DOSA, sterlingsilver, ca 90 x 38 mm, vikt 48,6 g, mindre bucklor.

425 kr

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver, mått ca 48 x 43 mm, justerbar storlek, vikt 23,6 g.

325 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE, sterlingsilver, svart onyx, öppningsbar ögla, höjd ca 55 mm inklusive ögla, vikt 13,9 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

ARMRING, sterlingsilver, ametist (27 mm), vikt 22,0 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver, blå emalj, justerbar kedja.

175 kr

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver med rosé förgyllning, hjärtan, vit emalj med vita safirer, krok.

Utrop: 450 kr