241 - 260 av 618
1...121314...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2023

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, delvis förgyllt sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 8,0-9,0 mm, karvad rubin och smaragd, fasetterade tanzaniter och smaragd, längd ca 45 cm, vikt 65,9 g, ej knutet.

Utrop: 900 kr

ARMBAND, sterlingsilver, cabochonslipade tanzaniter, längd ca 17-19 cm, vikt 10,9 g.

750 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, sterlingsilver, ovalslipade tanzaniter, längd ca 19-22 cm, vikt 6,0 g, tanzaniter med nagg.

550 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterlingsilver, cabochonslipade opaler, längd 20-23 cm, vikt 13,6 g.

750 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, tanzaniter, clips med stift, vikt 8,3 g, tanzaniter med skador och nagg.

1 300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, tanzaniter, cubic zirkon, clips med stift, vikt 16,6 g.

3 600 kr

Utrop: 350 kr

SKÅL, silver, invändigt förgylld, 2 hänklar, grodonnerad, barock stil, tyska stämplar, höjd 10 cm, längd 23,5 cm, vikt 414,5 g.

Utrop: 2 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, delvis förgyllt sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, barocka, turmaliner, stift, vikt 12,4 g.

1 600 kr

Utrop: 550 kr

SMÖRGÅSKNIVAR, 6 st, silver, modell Olga, GAB, Stockholm/Eskilstuna 1900-talets mitt, längd 17,7 cm, totalvikt 202,0 g, blad i stål, ask.

Utrop: 600 kr

BROSCH, metall, granater, mått 3,5 cm vikt 7,1 g.

Utrop: 275 kr

LJUSSTAKAR, ett par, tvåarmade, Fisher Sterling, USA, höjd 10,5 cm, längd 20 cm, fylld botten, totalvikt 649,1 g, små bucklor.

Utrop: 2 000 kr

SKÅL, sterlingsilver, hamrad yta, Hans Wigardt, Stockholm 1976, höjd 5 cm, diameter 11,5 cm, vikt 208,2 g.

Utrop: 1 600 kr

LJUSSTAKE, silver, mjukt kvadratisk, vågbandsbård, GAB, Stockholm 1964, höjd 13,5 cm, fylld botten, vikt 234,2 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, delvis förgyllt sterlingsilver, cabochonslipad rosenkvarts, stl 18 mm, vikt 14,4 g, rosenkvarts med inneslutningar som når ytan.

900 kr

Utrop: 350 kr

SUPKOPPAR, 6 st, silver, H.C. Østrem, Norge, höjd 40 mm, totalvikt 125,0 g.

Utrop: 900 kr

RING, delvis förgyllt sterlingsilver, cabochonslipad rosenkvarts, turmaliner och ametister, stl 17,75 mm, vikt 12,5 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

RING, delvis förgyllt sterlingsilver, karvad ametist, limekvarts, blå paste, stl 18,75 mm, vikt 22,4 g.

1 400 kr

Utrop: 300 kr

RING, oxiderat sterlingsilver, cabochonslipade tanzaniter, stl 18 mm, vikt 15,4 g, inneslutningar som når ytan.

850 kr

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver, navettslipade tanzaniter, stl 18,5 mm, vikt 6,5 g.

950 kr

Utrop: 300 kr

RING, oxiderat sterlingsilver, ovalslipad blå safir, stl 18 mm, vikt 14,9 g.

1 600 kr

Utrop: 450 kr