221 - 240 av 618
1...111213...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2023

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 0,25 ctv, TW/VS, stift, vikt 1g.

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, tanzanit, briljanter, mått 2 cm x 0,5 cm, längd 45,5 cm, vikt 5,5 g

1 800 kr

Utrop: 1 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,17 ct, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 1,9 g, två stora naturaler invid rondisten.

1 100 kr

Utrop: 1 250 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/P2, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,5 g, mittstenen med spricka på paviljongen.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld,cabochonslipad månsten, 4 åttkantslipade diamanter 0,07 ctv enligt gravyr, stl 16,75 mm, vikt 3,4 g,

2 400 kr

Utrop: 3 700 kr

BROSCH, 18K vitguld, 3 smaragder, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/SI, diameter 23 mm, vikt 5,0 g, smaragder med nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, turkoser, rubiner, Italien, höjd 37 mm, vikt 11,0 g, clips.

Utrop: 6 200 kr

ENGELBERT, pärlcollier, odlade pärlor 5,6-9 mm, lås 18K guld, pärla, Stigbert för Engelbert Stockholm 1967, längd 52,5 cm.

2 700 kr

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljanter 1,44 ctv TW/VS, 40 cm, vikt 11,3 g.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K vitguld, briljanter 0,75 ctv, TW/VS, stl 16,5 mm, mittsten 0,35 ct, sidostenar 0,40 ctv, mittsten nagg på kulett och på rondist, flera sidostenar med nagg, vikt 4,6 g.

Utrop: 9 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragd, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, längd 40 cm, vikt 6,2 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, smaragder, 8 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, höjd 19 mm, vikt 4,9 g, stift.

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,32 ct, TW/SI, stl 15,75 mm, vikt 1,7 g

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, svarta diamanter, åttkantslipade diamanter, stl 17,5 mm, vikt 5,6 g, svaga fattningar.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 4,2 g, några diamanter trasiga.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, bestrålade briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, stift, vikt 0,9 g, en snurrebuss i silver.

Utrop: 1 400 kr

STRÖARE, ett par, silver, kvinnlig fåraherde, tyska stämplar, höjd 11,5 cm, totalvik 180 g, bucklor.

Utrop: 1 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljanter 0,32 ctv, TW/VS. stl 16 mm, vikt 2,9 g

Utrop: 3 200 kr

GUNNAR FAHLSTRÖM, armband, 18K guld, rund ankarlänk, 9 berlocker, längd 18 cm, vikt 16,1 g, ena berlocken är bucklig.

Utrop: 9 400 kr

C.G. HALLBERG, ring, 18K guld, kuddslipad safir ca 0,40 ct, gammalslipade diamanter ca 0,60 ctv, Stockholm 1901, stl 16,75 mm, vikt 2,6 g, slitna fattningar, saknar klor, safiren har slitna fasettkanter, flera diamanter har skador och nagg.

2 800 kr

Utrop: 2 800 kr