81 - 100 av 376
1...456...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 1 juli 2023

Klubbad för

CARTIER, armring, 18K trefärgat guld, kalcedon, 1991, 50x65 mm, vikt 24,1 g, bucklor, slitage, stämplar mycket slitna.

HÄNGE, 18K guld, odlad droppformad Tahitipärla ca 17x13 mm, höjd 33 mm, vikt 8,4 g.

3 300 kr

Utrop: 3 400 kr

Utrop: 5 700 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, briljantslipade diamanter 1,23 ctv enligt gravyr, Faint Brownish Pink-Fancy Light Pink/VS-P, längd 16,5 cm, vikt 7,1 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 29 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, Southsea pärlor ca 11,5 mm, hjärtslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, höjd 17 mm, vikt 7,4 g, stift.

Utrop: 6 900 kr

COLLIER, 18K guld, odlade pärlor, ca 8,25 -8,5 mm, längd 52 cm, vikt 34,8 g.

Utrop: 17 600 kr

ARMBAND, 18K guld, odlade pärlor, längd 18,5 cm, vikt 14,7 g.

6 300 kr

Utrop: 7 000 kr

KEDJA, 18K guld, längd 50 cm, vikt 16 g.

8 000 kr

Utrop: 8 800 kr

ARMRING, 18K guld, Lennart Wahlström, Stockholm 1996, innermått, 6,2 x 5,5 cm, vikt 38,2 g.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, cabochonslipad stjärnrubin 12,3 mm, 12 briljant- och gammalslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-Ca/SI-P, Gunnar Carlander, Stockholm 1975, stl 18,25 mm, vikt 15,7 g, några diamanter med skador, rubinen har slitage och sitter löst i fattningen.

Utrop: 11 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, TCr-Cr/P, längd kedja 44 cm, vikt 1,6 g.

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 3,82 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI, stift med clips, vikt 11,2 g, diamanter med nagg.

Utrop: 33 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W/SI, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rubiner 0,18 ctv, safirer 0,24 ctv, smarageder 0,16 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift med clips, vikt 15,0 g, färgstenar med nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 18 000 kr

RING, 18K vitguld, citrin, gammalslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 18 mm, vikt 5,7 g, citrin med nagg.

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla, briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 8,4 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

ARMRING, öppningsbar, 18K guld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv ca W/VS, 26 rubiner ca 2,30 ctv, innermått ca 16 cm, vikt 25,2 g.

14 000 kr

Utrop: 15 600 kr

ARMRING, 18K guld, 81 prinsesslipade diamanter ca 4,86 ctv, ca TW/VS, mått 57x46 mm, vikt 39 g.

Utrop: 35 000 kr

COLLIER, 14K guld, 60 prinsesslipade diamanter ca 3,26 ctv, ca TW-W/VVS-VS, vikt 52,9 g vikt 52,9 g.

Utrop: 31 000 kr

RING, 14K rodierat guld, 27 prinsesslipade diamanter ca 2,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, 9,8 g.

Utrop: 9 000 kr