381 - 400 av 701
1...192021...36 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 juni 2023

Klubbad för

COLLIER, ametist i olika storlekar och form, delvis knutet, längd 140 cm.

425 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, rosenkvarts ca 6 mm, stift, vikt 1,0 g.

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver med fasetterade blå stenar, längd 44 cm, några stenar med skador.

Utrop: 350 kr

COLLIER, 3-rader, färgade odlade sötvattenspärlor, rökkvarts, citrin, silverfärgat lås, längd 49 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, äldre briljantslipad diamant ca 0,31 ct, ca TW/P, höjd 8 mm, vikt 0,4 g, diamant med nagg och små skador.

Utrop: 4 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade ovala sötvattenspärlor ca 11-12 mm, längd 42 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 88,9 g, knutet.

950 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, 18K vitguld, smaragder, åttkantslipade diamanter ca 0,45 ctv, längd 19 cm, vikt, 24,2 g, säkerhetskedja, en smaragd saknas.

12 000 kr

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K vitguld, smaragder, åttkantslipade och baguetteslipade diamanter 0,16 ctv, stl 17 mm, vikt 4,2 g.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, kulor av sodalit ca 8 mm, stift, vikt 1,8 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, hematit, mått ca 6,0 mm, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 250 kr

COLLIER, ametist, odlade sötvattenspärlor, bergkristall, silverfärgat lås samt kedja, längd 46 cm.

Utrop: 350 kr

COLLIER, prehnit, odlad sötvattenspärla, lås i sterlingsilver, längd 43 cm.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, karneol ca 5 mm, stift, vikt 0,7 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

Kuriosa Trä

NETZUKE, snidat trä, hare, signerad, mått 4 x 3,5 cm, vikt 18,9 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, mässingsfärgad, 30x förstoring, förvaringsetui i plast.

375 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, 3-rader, färgade odlade sötvattenspärlor, amazonit, lås i sterlingsilver, längd 45 cm.

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, 3-rader, färgade odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, längd 46 cm.

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljanter 0,49 ctv enligt gravyr, ca W/VS, stl 18,25 mm, vikt 4,3 g, gravyr .

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,30 ctv, ca TW/VS-SI stift, vikt 0,8 g, en stopper stämplad Strömdahls i 18K vitguld och en stopper i silver.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stift, vikt 1,0 g, en diamant är trasig.

750 kr

Utrop: 650 kr