121 - 140 av 1 196
1...678...60 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 mars 2023

Klubbad för

Enstensring vitguld 18K 5,5g Ø16 med princesslipad diamant 1xca0,25ct enligt gravyr, något repig

Utrop: 5 300 kr

Ring vitguld 18K 2,9g Ø15 med diamanter 1xca0,17-0,18ct princesslipad, 4xca0,05ct navettslipade, 10xca0,01ct, flertalet diamanter lösa, skev, i behov av rodiering

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

Fickur, Hampden Watch Co, 53mm, doublé, går ej, stängd modell, boettnr: 253729, 54740, 756325, mönstrad, repig

Utrop: 9 000 kr

Ring vitguld 18K 2,1g Ø15, helallians, med diamanter 24xca0,04ct varav tre syntetiska

6 100 kr

Utrop: 4 000 kr

Ring vitguld 18K 2,8g Ø15½ med diamanter 1xca0,90ct något slipad kulett och två små nagg i gördel, 23xca0,04ct varav fyra syntetiska, fåtal stenar något lösa i fattning

24 000 kr

Utrop: 23 000 kr

Ring 18K 5,9g Ø15¼ med diamanter 7xca0,16ct totalt 1,12ctv enligt gravyr, något repig skena

9 400 kr

Utrop: 9 000 kr

Ring vitguld 18K 4,1g Ø17¼ med diamanter 1xca0,46ct, 4xca0,025ct, 12xca0,005-0,01ct

6 300 kr

Utrop: 7 200 kr

Brosch 18K 3,9g, höjd: 34mm, bredd: 16mm, orange sten med mindre nagg på fasett, något skev nål

Utrop: 2 000 kr

Örhängen 18K 2,5g, höjd: 18mm, bredd: 8mm, ihåliga, mönstrade, skruvclips, mindre bucklor

Utrop: 1 400 kr

Ring 23K 8,7g Ø17½, fattning troligtvis i silver, med trasig röd sten, skadade små pärlor, gravyr

3 200 kr

Utrop: 3 900 kr

Parti Silver S830 23,1g, trasigt, graverat, defekt

Utrop: 150 kr

Manschettknappar S835 8,3g, 15x15mm, förgyllda, delvis borstade

Utrop: 100 kr

Örhängen S830 8,1g, höjd: 41mm, bredd: 11mm, skruvclips, svart emalj med skador, små pärlor, med defekter, ett av örhängena graverat på baksida

Utrop: 50 kr

Kaktång S830 50,8g, längd: 151mm, år: 1948

275 kr

Utrop: 350 kr

Ring 18K 4,9g Ø16 med vita stenar

Utrop: 4 200 kr

Ring 18K 2,9g Ø18¼, mönstrad, vita stenar med nagg, år: 1956

Utrop: 2 100 kr

Hänge 18K 0,3g, höjd: 12mm, bredd: 7mm, hjärta, bucklor och nagg

175 kr

Utrop: 150 kr

Ring vitguld 18K 2,2g Ø20 med diamanter 1xca0,10ct, 2xca0,03ct, 4xca0,01ct åttkantslipade, Alton, år: 1975, något repig skena

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

Ring vitguld 18K 2,8g Ø19¾ med diamanter 1xca0,16ct, 1xca0,05ct, Alton, år: 1976

Utrop: 3 000 kr

Kedja Singapore 18K 1g, längd: 41,5cm, bredd: 1mm

750 kr

Utrop: 700 kr