Avslutad | Pant – Tisdag 21 mars 2023
Hänge 18K 2,4g, höjd: 27mm, bredd: 21mm, hjärta, ihålig, små bucklor och repor
Visa varaSmycken Örhängen
Örhängen 18K 2,4g, höjd: 34mm, bredd: 5mm, med imitationspärlor Ø5,5mm, skruvlås
Visa varaSmycken Örhängen
Örhängen 18K 3,8g, höjd: 27mm, bredd: 11mm, med imitationspärlor Ø4mm, skruvlås
Visa varaSmycken Brosch
Brosch platina PT950 14,5g, höjd: 33mm, bredd: 30mm, med diamanter 55xca0,005-0,02ct åttkantslipade varav flertalet med tydliga inneslutningar och nagg
Visa varaKlockor Övriga klockor
Safir, damur, 18K vitguld, 21mm, manuell, brv: 39,4g, diamantkrans 22xca0,06ct totalt 1,45ctv TW/P enligt gravyr, integrerad länk i 18K vitguld längd ca: 15,5-16,5cm
Collier vitguld 18K 19,3g, längd: 41cm, bredd: 3-4mm, halvstelt, med diamanter 52xca0,05ct, totalt 2,36ctv W/P enligt gravyr, diamanter på instickslås
Tennisarmband vitguld 18K 12,4g, längd: 17cm, bredd: 3mm, med diamanter 49xca0,03-0,05ct totalt 2,79ctv enligt gravyr, instickslås
Ring vitguld 18K 6,8g Ø17 med rosaröd sten och diamanter 2xca0,02ct, 6xca0,03ct, 8xca0,09-0,10ct, 6xca0,03-0,05ct baguetteslipade varav en syntetisk, några med nagg, i behov av rodiering