1201 - 1220 av 1 380
1...606162...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2023

Klubbad för

Figurin Terrier Royal Copenhagen höjd 8cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Figurin björnunge Royal Copenhagen höjd 6cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Figurin gris Bing&Gröndahl höjd 5cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Figurin björn Lladro Spanien Juan Huerta höjd 11cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Figuriner fågelpar sparvar Goebel höjd 6cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Figurin flicka med hund Zaphir Spanien höjd 26cm

Utrop: 100 kr

Figurin flicka med korg Nao höjd 26cm

Utrop: 100 kr

Figurin kvinna med duva Tengra Spanien höjd 21cm

Utrop: 100 kr

Kaffeskedar 14st Scandia Guld i kartonger

225 kr

Utrop: 200 kr

Vas i glas, Orrefors Vicke Lindstrand "Stella Polaris" numrerad 2251/2 , Höjd: 16cm

Utrop: 250 kr

Utrop: 250 kr

Spegel S925 Engelskt silver Bruttovikt: 335,14g, bucklig, graverad med slitage, Birmingham tidigt 1900-tal Längd: 26cm, fylld

275 kr

Utrop: 225 kr

Borstar 2st S925 Bruttovikt:163,5g Engelskt Silver, Birmingham Längd: 17cm, graverade, buckliga, delvis trä

250 kr

Utrop: 100 kr

Gill Evans Grafiskt tryck signerad och numrerad 697/850, hund 16x20cm, inramad, ej visning

50 kr

Utrop: 75 kr

Gill Evans Grafiskt tryck signerad och numrerad 602/850, hund 16x20cm, inramad, ej visning

125 kr

Utrop: 75 kr

Erik Haamer (1908-1994) Färglitografi, Födelsedagskalaset signerad och numrerad 42/200, 62x45cm, i glasram, skick: små veck , ej visning

650 kr

Utrop: 450 kr

Rödvinsglas 5st Orrefors Nobel, Gunnar Cyren, höjd: 19,8cm

4 100 kr

Utrop: 2 000 kr

Dessertskålar i glas 8st Stuart England Diameter: Ø12,5cm 1900-tal, med dekor

225 kr

Utrop: 225 kr

Champagneglas 5st Stuart England Höjd: 11cm 1900-tal, med dekor

400 kr

Utrop: 75 kr

Dricksglas 6st Stuart England Höjd: 9,5cm 1900-tal, med dekor, en med nagg

125 kr

Utrop: 50 kr