1221 - 1240 av 1 380
1...616263...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2023

Klubbad för

Selterglas 4st Stuart England Höjd: ca 10,5cm 1900-tal, med dekor

75 kr

Utrop: 100 kr

Likörglas 6st Stuart England Höjd: ca 10,5cm 1900-tal, med dekor

50 kr

Utrop: 75 kr

Portvinsglas 6st Stuart England Höjd: 11cm 1900-tal, med dekor

175 kr

Utrop: 75 kr

Sherryglas 4st Stuart England Höjd: ca 9cm 1900-tal, med dekor

25 kr

Utrop: 50 kr

Mattallrikar 6st Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster Ø250mm

800 kr

Utrop: 200 kr

Förrättstallrikar 7st Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster Ø200mm

650 kr

Utrop: 200 kr

Efterrättstallrikar 12st Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster Ø170mm

600 kr

Utrop: 200 kr

Kaffekoppar och kaffefat 12st Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster Ø125mm Ø70mm

225 kr

Utrop: 250 kr

Tekoppar och tefat 6st fat och 6st koppar Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster Ø145mm Ø100mm, ej visning

800 kr

Utrop: 200 kr

Ljusstakar ett par Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster, höjd: 10cm numrerad: 10/1311

275 kr

Utrop: 125 kr

Gräddkanna Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster, Höjd: 9,5cm, numrerad: 10/1535

100 kr

Utrop: 125 kr

Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster, 2st udda delar, Diameter: Ø16,5cm samt Ø9cm, med slitage, numrerade 10/1678 och 10/1550.1872

Utrop: 50 kr

Tekoppar 2st Royal Copenhagen Modell: Blå Blomster, Diameter: Ø10cm, numrerade: 10/1551

50 kr

Utrop: 50 kr

Figurin snidat trä, giraff, 51x10cm

700 kr

Utrop: 800 kr

Figurin pyramid i malakit, Ryssland höjd 19cm

1 600 kr

Utrop: 850 kr

Skål Jingfa emaljerad cloissoné Ø18cm

Utrop: 425 kr

Urna med lock Kina emaljerad cloissoné höjd 21cm

Utrop: 375 kr

Figurin ägg Kina emaljerad cloissoné höjd 7cm

175 kr

Utrop: 100 kr

Vas Kina emaljerad cloissoné höjd 7cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Dalahäst handmålat trä Nils Olsson höjd 13cm

175 kr

Utrop: 100 kr