81 - 100 av 294
1...456...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 februari 2023

Klubbad för

GEORG JENSEN, armband, 18K guld/sterlingsilver, nr 425 B, design Lene Munthe, längd 19 cm, vikt 25,2 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 51 briljantslipade diamanter ca 7,00 ctv, ca River-TCr/VS-SI, längd 18,5 cm, vikt 14,4 g, enstaka diamanter har små nagg.

69 000 kr

Utrop: 74 000 kr

GEORG JENSEN, collier, sterlingsilver, nr 425, längd 45,5 cm, vikt 56,0 g.

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr

GEORG JENSEN, brosch, 18K guld, sterlingsilver, nr 425B, mått 30 x 22 mm, vikt 8,3 g.

Utrop: 2 000 kr

GEORG JENSEN, örhängen, sterlingsilver, mått 30 x 22 mm, vikt 20,5 g.

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K vitguld, radiantslipad diamant ca 2,02 ct, ca Cr(J)/VS1, 36 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 16 mm, litet nagg på mittstenens kulett, en mindre diamant med skada.

Utrop: 79 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 58 briljantslipade diamanter ca 1,52 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 9,2 g.

Utrop: 23 000 kr

TORUN BÛLOW-HÛBE, hänge, Georg Jensen, sterlingsilver, bergkristall, "Dew drop" , vikt 9,0 g.

3 300 kr

Utrop: 2 300 kr

ROLF KARLSSON, enstensring, 18K vitguld/guld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca Fancy Intense Yellow/VS2, färgbehandlad, stl 18 mm, vikt 8,6 g, diamanten har litet nagg på kuletten och inneslutningar som når ytan vid rondisten, originalask.

Utrop: 13 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW/VS, måne, längd 20 mm, vikt 2,7 g.

4 800 kr

Utrop: 5 300 kr

ROBBERT, ring, 18K guld, citrin, Trosa 1972, stl ca 15,75 mm, vikt 16,3 g.

Utrop: 7 700 kr

OLE LYNGGAARD, hänge med kedja, Forever Love, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS, längd 45 cm, vikt 17,8 g, originaletui.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Nature II, 18K vitguld, Charlotte Lynggaard, stl 16,75 mm, vikt 4,7 g, originaletui.

4 800 kr

Utrop: 5 500 kr

DULONG, örhängen, Aura, 18K guld, höjd 47 mm, vikt 9,1 g, stift.

Utrop: 10 800 kr

DULONG, ring, Aura Large, 18K guld, stl 17,75 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 11 400 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, röd orangea briljantslipade diamanter 0,45 ctv, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 3,8 g.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

GEORG JENSEN, collier, Sautoir Magic, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,28 ctv, TW/VS, längd 92 cm, vikt 9,8 g.

13 000 kr

Utrop: 14 400 kr

BVLGARI, hänge med kedja, B.zero1, 18K vitguld, längd 40 cm, vikt 12,0 g.

Utrop: 11 000 kr

DAVID ANDERSEN, collier, förgyllt sterlingsilver, blå emalj, Willy Winnaess, längd 40 cm, vikt 27,9 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct, ca W/P, 16 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,1 cm, längd på kedjan 46 cm, vikt 1,7 g, några diamanter har inneslutningar som når ytan, mittstenen har nagg på kuletten.

6 500 kr

Utrop: 7 200 kr